!!! POZOR !!! Vstup do Polska z ČR

0
359
Poland Czech Republic High Resolution Sign Flags Concept

!!! POZOR !!! Vstup do Polska z ČR od 27. 2. 2021

Po południu 24 lutego 2021 r. Odbyła się konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Minister Niedzielski poinformował, że Polska wprowadza obowiązek 10-dniowej kwarantanny dla osób przybywających z Czech do Polski 27 lutego 2021 roku.

Zgodnie z aktualnymi informacjami obowiązek ten nie dotyczy osób: – zaszczepione drugą dawką szczepionki zatwierdzonej przez UE / EMA; – z wynikiem ujemnym w teście na obecność Sars-CoV-2 (test antygenowy lub RT-PCR) nie starszym niż 48 godzin

Zgodnie z oświadczeniem wiceministra spraw wewnętrznych PL Bartosza Grodeckiego dla Polskiej Agencji Prasowej z 23.2.2017 r. ani obowiązek kwarantanny, ani obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu nie będą miały zastosowania do pracowników transgranicznych.

W dającej się przewidzieć przyszłości spodziewamy się publikacji odpowiedniego rozporządzenia rządowego PL, które będzie zawierało szczegółowe informacje o całkowitym zakresie działań obowiązujących w momencie wejścia Republiki Czeskiej do PL od 27 lutego 2021 r.

Źródło: mzv.cz / Ambasada Republiki Czeskiej w Warszawie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj