środa, 30 listopada, 2022
More
  Strona głównaAktualności powiatowePrawie 8 mln złotych na przebudowę ul. Lubawskiej

  Prawie 8 mln złotych na przebudowę ul. Lubawskiej

  -

  Prawie 8 mln złotych trafi do Kamiennej Góry na przebudowę ponad 2-kilometrowego odcinka ul. Lubawskiej. Burmistrz Janusz Chodasewicz wnioskował o tę dotację do Funduszu Dróg Samorządowych. Wojewoda dolnośląski poinformował wczoraj o przyznaniu środków.

   Jesteśmy jednym z najhojniej dotowanych samorządów w całym województwie dolnośląskim. W tym rozdaniu pieniędzy z Funduszu Dróg Samorządowych znaleźliśmy się na drugiej pozycji. Kamienną Górę wyprzedziła jedynie gmina Żmigród – mówi burmistrz Janusz Chodasewicz. – Nasz wniosek był dobrze przygotowany i umotywowany. Za wsparcie naszych wysiłków bardzo dziękuję minister Marzenie Machałek – dodaje burmistrz.

  Przebudowa ponad 2-kilometrowego odcinka ul. Lubawskiej obejmie: wymianę nawierzchni, budowę chodników i miejsc parkingowych, w miarę potrzeb zostaną wymienione sieci podziemne. Istotna będzie też poprawa bezpieczeństwa w rejonie skrzyżowania ulic: Lubawskiej i Ziemskiej oraz biegnącej tam ścieżki rowerowej.

  Realizację inwestycji na ul. Lubawskiej zaplanowaliśmy w tym i przyszłym roku. Szacunkowe koszty wszystkich prac to prawie 10 mln złotych.

  W ciągu trzech ostatnich lat burmistrz Janusz Chodasewicz pozyskał dla miasta ze środków zewnętrznych ponad 48 milionów złotych. W tym czasie na finansowanie inwestycji miasto wydało prawie 65 mln złotych.

  Źródło: UM Kamienna Góra

  Ostatnie artykuły

  Zostańmy w kontakcie

  1,894FaniLubię
  12SubskrybującySubskrybuj

  Ostatnie artykuły