Program „Czyste Powietrze” w Kamiennej Górze

0
177

Startujemy z programem „Czyste Powietrze” w Kamiennej Górze. Zapraszamy mieszkańców na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 25 października o godz. 16:00 w sali widowiskowej Centrum Kultury przy ul. Kościuszki 4 w Kamiennej Górze.

– Podpisaliśmy porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, dotyczące realizacji ogólnopolskiego programu „Czyste Powietrze” na terenie miasta Kamienna Góra – mówi burmistrz Janusz Chodasewicz.
– W urzędzie miasta powstanie Gminny Punkt Konsultacyjno – Informacyjny, który zapewni wsparcie właścicielom budynków mieszkalnych w procesie składania wniosków i pozyskiwania oraz rozliczania dofinansowania wymiany starych pieców węglowych i poprawy efektywności energetycznej budynków – dodaje burmistrz Chodasewicz.

Podczas spotkania informacyjnego osoby zainteresowane dotacją na wymianę nieekologicznych źródeł ogrzewania i termomodernizację budynków będą mogły skonsultować się z doradcą energetycznym. Na spotkaniu będzie także obecny przedstawiciel banku, który podpisał porozumienie z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na uruchomienie ścieżki kredytowej w programie „Czyste powietrze”.

Program „Czyste powietrze” jest skierowany do:

  • właścicieli domów jednorodzinnych;
  • właścicieli mieszkań w budynkach wielorodzinnych;
  • wspólnot mieszkaniowych.

Program dla budownictwa wielorodzinnego ma na razie charakter pilotażowy. Uruchomiono go na Dolnym Śląsku 11 października.

Więcej informacji na temat programu „Czyste powietrze” można uzyskać  – klik

Źródło: UM Kamienna Góra

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj