Proponował łapówkę policjantom

0
256

Zdarzenie drogowe na terenie gminy Marciszów w dniu 17 kwietnia br. zakończyło się zatrzymaniem jego sprawcy. Nietrzeźwy obywatel Ukrainy proponował policjantom łapówkę, w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

rpt

Funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego zostali zadysponowani w dniu 17 kwietnia br. do zdarzenia drogowego na terenie gminy Marciszów. Kierujący Fordem Focusem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, prawidłowo poruszającej się drogą z pierwszeństwem, kierującej pojazdem marki Audi.
Nie byłoby w tej kolizji nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że 45-letni obywatel Ukrainy był kompletnie pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila. Mężczyzna został zatrzymany, a następnie umieszczony w radiowozie.
Wielokrotnie próbował przekonać policjantów aby „załatwić sprawę polubownie”. Obiecywał  im 1000 złotych w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Twierdził, że ten sposób będzie lepszy, bo ma przed sobą daleką podróż, i musi wyjechać następnego dnia. 45-latek został umieszczony w policyjnym areszcie do wyjaśnienia i wytrzeźwienia.
W toku dalszych czynności obywatel Ukrainy przyznał się do zarzucanych mu czynów.
Prokuratura Rejonowa w Kamiennej Górze zastosowała wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Źródło: KPP Kamienna Góra sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj