czwartek, 30 marca, 2023
More
  Strona głównaKronika policyjnaProwadził po amfie - został zatrzymany

  Prowadził po amfie – został zatrzymany

  -

  Dzisiejszej nocy (26.11.2020), tuż po godzinie 02:00 kamiennogórscy policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego zatrzymali na terenie Kamiennej Góry 31 – letniego kierowcę Skody Octavia, który wraz dwojgiem pasażerów jechał ulicami miasta. Jak wskazał tester, mężczyzna znajdował się pod wpływem amfetaminy lub metamfetaminy. W związku z powyższym 31 – latkowi pobrano również krew do dalszych badań pod kątem obecności środków psychotropowych. Jeśli wyniki jego badań potwierdzą, że prowadził on auto, znajdując się pod działaniem narkotyków, mężczyzna usłyszy zarzut. Ustawodawca przewidział za ten czyn do 2 lat pozbawienia wolności. Na chwilę obecną 31 – latek utracił swoje prawo jazdy, a jego auto zostało przekazane osobie wskazanej przez kierowcę.

  Uważana przez niektórych za zupełnie niewinną marihuana zniekształca docierające do mózgu sygnały wzrokowe i słuchowe. Osoba pod jej wpływem bardzo szybko może zmieniać nastroje od euforii po zobojętnienie, co może prowadzić do podejmowania nierozsądnych decyzji.

  Amfetamina na pozór działa pobudzająco — jak silny napój energetyczny. Kłopot jednak w tym, że kierowca może skupiać się na mało znaczących szczegółach (np. ubiorze przechodniów), a pomijać te bodźce, które mają w danej chwili największe znaczenie (np. kolor światła palącego się na sygnalizacji). Kierowcom pod wpływem amfetaminy zdarza się również wykonywanie zbędnych manewrów.

  Kokaina również może doprowadzić do wręcz fotograficznego postrzegania niektórych szczegółów przy jednoczesnym pominięciu innych.

  Źródło: asp. Paulina Basta KPP Kamienna Góra

  Ostatnie artykuły

  [td_block_social_counter custom_title="Zostańmy w kontakcie" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#ea2e2e" f_header_font_family="522" f_header_font_transform="uppercase" f_header_font_style="italic" f_header_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxNSIsInBvcnRyYWl0IjoiMTQifQ==" facebook="lubawka24" youtube="channel/UCoLhpxTmCP3sfQyrr4pwI4A" style="style10 td-social-boxed td-social-colored" tdc_css="eyJwaG9uZSI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMzIiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBob25lX21heF93aWR0aCI6NzY3fQ=="]

  Ostatnie artykuły