Przełączenie numeru alarmowego 998 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego

0
219

Planowane przełączenie alarmowego numeru 998 na jednolity ogólnoeuropejski numer alarmowy 112 w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kamiennej Górze zostało zrealizowane.

Numer alarmowy 998 w dalszym ciągu będzie funkcjonował, ale po jego wybraniu połączymy się nie z dyżurnym Państwowej Straży Pożarnej (jak dotychczas), a z operatorem numeru alarmowego CPR-u.

Obsługa połączeń numeru alarmowego 998 przez operatorów numeru 112  wdrażana jest w całym kraju.Równie ważnym efektem przełączenia numeru alarmowego 998 do Centrów Powiadamiania Ratunkowego będzie ujednolicenie sposobu obsługi zgłoszeń kierowanych na numery alarmowe, w tym zgłoszeń obcojęzycznych.

Przeniesienie numeru alarmowego 998 na numer 112 ma usprawnić działanie powiadamiania systemu ratunkowego. W latach 2017-2018 przeniesiony został numer 997, teraz kolej na strażacki alarmowy numer 998.

Jednym z założeń przeniesienia numeru 998 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego jest to, że operator numeru 112 będzie działał jak filtr, czyli do służb będą trafiały zgłoszenia, które naprawdę wymagają ich interwencji. Operator będzie miał możliwość wysłania tej samej formatki jednocześnie do wszystkich służb ratunkowych.

Źródło:

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kamiennej Górze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj