Przemoc wobec kobiety

0
77

Przemoc domowa jest nadal dużym problemem na terenie naszego kraju. Jednak dzięki szybkiej reakcji oraz zdecydowaniu, policjanci mogą przeciwdziałać dalszej krzywdzie.

Zespół Interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie powiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na szkodę mieszkanki Kamiennej Góry. Następnie 06 kwietnia br. funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego ustalili adres przebywania i zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad swoją żoną.

Policjanci posiadali wiedzę o tym, że 29-latek był wcześniej karany za podobne przestępstwo. Mężczyzna miał wielokrotnie stosować przemoc wobec kobiety, w postaci popychania oraz szarpania, a także używać wobec niej słów obelżywych. Wedle ustaleń nękał ją telefonami, jak i groził popełnieniem przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu.

W toku dalszych czynności i zebranych dowodów Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze przychylił się do wniosku Prokuratury i zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt.

Źródło: KPP Kamienna Góra sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj