środa, 1 lutego, 2023
More
  Strona głównaKronika policyjnaRowerzysta z promilami

  Rowerzysta z promilami

  -

  Prawie 1,5 promile alkoholu w organizmie miał mężczyzna, który kierował rowerem w Pisarzowicach. Został zatrzymany przez kamiennogórskich policjantów. Teraz 41-letni mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego za swoje postępowanie odpowie karnie.

  Pomimo licznych komunikatów i apeli kierowanych do kierowców zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu, zdarzają się przypadki świadczące o ich całkowitej nieodpowiedzialności. Przykładem tego jest zachowanie 41-letniego mieszkańca powiatu kamiennogórskiego, który 21 listopada br. po godz.16-tej kierował rowerem będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej w Pisarzowicach przez funkcjonariuszy ruchu drogowego, patrolujących teren miejscowości. Teraz 41-latek ze swojego postępowania będzie tłumaczył się w sądzie. Przypominamy, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 10 lat zakazu prowadzenia pojazdów oraz pozbawienie wolności nawet na 2 lata, wysoka kara finansowa oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

  Apelujemy do kierowców o rozwagę, gdyż jazda w stanie nietrzeźwości stanowi realne zagrożenie dla życia lub zdrowia samego kierującego, jak też innych uczestników ruchu.

  Źródło:  KPP Kamienna Góra Oficer Prasowy asp.szt. Marta Nieć Wierzbicka

  Ostatnie artykuły

  Zostańmy w kontakcie

  1,894FaniLubię
  12SubskrybującySubskrybuj

  Ostatnie artykuły