środa, 30 listopada, 2022
More
  Strona głównaAktualnościRuszyła kolejna edycja programu Aktywni+

  Ruszyła kolejna edycja programu Aktywni+

  -

  Edycja 2022 programu “Aktywni+” ruszyła 1 lutego br. Organizacje pozarządowe mają czas na składanie ofert do 28 lutego br.

  Celem programu jest zwiększenie uczestnictwa osób starszych we wszystkich dziedzinach życia społecznego. W latach 2021-2025 na realizację tego programu zostanie przeznaczona kwota 200 mln zł.

  Tegoroczny budżet programu “Aktywni+” to 40 mln zł. Z tej puli organizacje pozarządowe mogą ubiegać się o dofinansowanie w wysokości od 25 tys. do nawet 250 tys. zł. Te środki zostaną przekazane na projekty w ramach czterech obszarów działań.

  Cztery obszary programu to  m.in.:

  • aktywność społeczna, która obejmuje niesienie pomocy osobom starszym w aktywnym spędzaniu wolnego czasu m.in. przez rozwijanie wolontariatu czy zwiększenie zainteresowania w obszarze rynku pracy. Polega ona również na wsparciu seniorów mniej samodzielnych.
  • partycypacja społeczna przyczynia się natomiast do wzmocnienia samoorganizacji seniorów oraz zwiększeniu ich wpływu na życie lokalnych środowisk.
  • działania obejmują również pomoc osobom starszym wykluczonym cyfrowo.  Zwiększają ich umiejętności w posługiwaniu się nowoczesnymi technologiami oraz zapewniają im bezpieczne funkcjonowanie przy wykorzystywaniu współczesnych narzędzi cyfrowych.
  •  ważne jest również przygotowanie do starości. Służy temu wzmacnianie trwałych relacji międzypokoleniowych oraz kształtowanie postaw empatycznych wobec osób starszych. Istotne jest również upowszechnianie pozytywnego wizerunku osób w jesieni wieku oraz prowadzenie działań na rzecz ich bezpieczeństwa.


  Ofertę w ramach konkursu można składać wyłącznie w wersji elektronicznej, wypełnioną w Generatorze Ofert dostępnym na stronie https://das.mrips.gov.pl/ w dniach od 1 do 28 lutego br. do godz. 16.00.

  Zadania będą realizowane na podstawie umów jednorocznych w terminie od 1 kwietnia br. do końca 2022 roku.

  Źródło: gov.pl

  Ostatnie artykuły

  Zostańmy w kontakcie

  1,894FaniLubię
  12SubskrybującySubskrybuj

  Ostatnie artykuły