Rząd Czech zamyka powiat Trutnov

0
482

Vláda uzavře okresy Cheb, Sokolov a Trutnov, cestování bude jen na výjimky

Z zagrożonych epidemią powiatów Cheb, Sokolov i Trutnov z kilkoma wyjątkami zabronione będzie podróżowanie do pozostałej części republiki i odwrotnie. O tym poinformował po spotkaniu rządu minister zdrowia Jan Blatný Oprócz ograniczenia ruchów, gabinet wprowadził również obowiązek noszenia respiratorów w miejscach publicznych lub przynajmniej chusty chirurgicznej. Środki będą obowiązywać od północy do piątku. Regiony Karlovy Vary i Hradec Králové należą obecnie do najbardziej dotkniętych epidemiami.

Osoby mieszkające w rejonach zamkniętych nie będą mogły opuścić dzielnicy, z kilkoma wyjątkami, inni nie będą mogli jej opuścić – powiedział po nadzwyczajnym posiedzeniu rządu minister zdrowia Blatný. Środek będzie obowiązywał do zakończenia sytuacji nadzwyczajnej. Jeśli posłowie jej nie przedłużą, zakończy się w niedzielę 14 lutego.

Państwo wyśle ​​zasłony do trzech najbardziej dotkniętych regionów, a respiratory do szkół. Rząd zalecił pracodawcom w tych okręgach wprowadzenie reżimu w miejscach pracy, korzystanie z pracy w domu i testowanie antygenów, powiedział Blatný. Według niego przestrzeganie środków powinno być nadzorowane przez policję na drogach dojazdowych. Minister powiedział, że gdyby sił nie wystarczyło, rząd poprosiłby o pomoc wojskową.

„Wyjątki dotyczą wyjazdów do pracy lub w celu zapewnienia bezpieczeństwa, porządku wewnętrznego, zarządzania kryzysowego, ochrony zdrowia publicznego i tym podobnych” – powiedział Blatný. Uczniowie będą również mogli dojeżdżać do nauki, a ludzie do pracy. Według Blatnego osoby, które mają tam nieruchomości, ale nie mieszkają tam na stałe, nie będą mogły przyjeżdżać do dzielnic.

„Inne wymienione wyjątki obejmują zapewnienie niezbędnych potrzeb krewnym lub bliskim, opiekę nad zwierzętami, niezbędne wyjazdy do placówek medycznych, wesela, kościoły czy urząd” – dodał minister.

Więcej informacji – klik

Źródło: Ministr Zdravotnictví Blatný / ČT24

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj