Rząd Czeskiej Republiki przedłuża stan wyjątkowy

0
234

Gabinet premiera Andreja Babiša przedłużył stan wyjątkowy do 14 lutego, na co pozwoliła w czwartek Izba Poselska

„Stan wyjątkowy zostanie potwierdzony do 14 lutego, środki pozostają w mocy. Wyjątkiem jest to, że w ramach środków kryzysowych ograniczających handel detaliczny dokonano dostosowania, aby umożliwić funkcjonowanie żłobków” – powiedział minister zdrowia Jan Blatný na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu. ). Blatný spodziewa się zmian w systemie zwalczania epidemii PES od 1 lutego. „Porozmawiamy o tym w poniedziałek. Na razie rozmawialibyśmy tylko o etapie piątym, gdzie zmiany w nowym systemie są niewielkie. Jest też kryterium uwzględniające zapełnienie szpitali, czyli 3000 osób na łóżkach i 450 osób na OIT – wyjaśnił szef oddziału medycznego na konferencji prasowej.

Premier Andrej Babiš już wcześniej stwierdził, że rząd rozważa wprowadzenie obowiązkowych półmasek filtrujących FFP2 w sklepach i środkach transportu publicznego, ale według Blatný’ego oczekuje się, że Niemcy i Austria będą sobie radzić z obowiązkowymi respiratorami.

Ochrona szalikiem naprawdę nie działa” – zaapelował do opinii publicznej minister.

Premier Andrej Babisz zaapelował do obywateli o większą odpowiedzialność. Wyraził zdziwienie, że teraz w podróż służbową wszyscy jeżdżą do „Szpindla”, czyli do kurortu narciarskiego Szpindlerowy Młyn w Karkonoszach. W Czechach hotele mogą przyjmować tylko gości podróżujących służbowo.

Źródło: Ministr zdravotnictví Jan Blatný

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj