środa, 29 marca, 2023
More
  Strona głównaAktualnościRząd Czeskiej Republiki przedłuża stan wyjątkowy

  Rząd Czeskiej Republiki przedłuża stan wyjątkowy

  -

  Gabinet premiera Andreja Babiša przedłużył stan wyjątkowy do 14 lutego, na co pozwoliła w czwartek Izba Poselska

  „Stan wyjątkowy zostanie potwierdzony do 14 lutego, środki pozostają w mocy. Wyjątkiem jest to, że w ramach środków kryzysowych ograniczających handel detaliczny dokonano dostosowania, aby umożliwić funkcjonowanie żłobków” – powiedział minister zdrowia Jan Blatný na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu. ). Blatný spodziewa się zmian w systemie zwalczania epidemii PES od 1 lutego. „Porozmawiamy o tym w poniedziałek. Na razie rozmawialibyśmy tylko o etapie piątym, gdzie zmiany w nowym systemie są niewielkie. Jest też kryterium uwzględniające zapełnienie szpitali, czyli 3000 osób na łóżkach i 450 osób na OIT – wyjaśnił szef oddziału medycznego na konferencji prasowej.

  Premier Andrej Babiš już wcześniej stwierdził, że rząd rozważa wprowadzenie obowiązkowych półmasek filtrujących FFP2 w sklepach i środkach transportu publicznego, ale według Blatný’ego oczekuje się, że Niemcy i Austria będą sobie radzić z obowiązkowymi respiratorami.

  Ochrona szalikiem naprawdę nie działa” – zaapelował do opinii publicznej minister.

  Premier Andrej Babisz zaapelował do obywateli o większą odpowiedzialność. Wyraził zdziwienie, że teraz w podróż służbową wszyscy jeżdżą do „Szpindla”, czyli do kurortu narciarskiego Szpindlerowy Młyn w Karkonoszach. W Czechach hotele mogą przyjmować tylko gości podróżujących służbowo.

  Źródło: Ministr zdravotnictví Jan Blatný

  Ostatnie artykuły

  [td_block_social_counter custom_title="Zostańmy w kontakcie" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#ea2e2e" f_header_font_family="522" f_header_font_transform="uppercase" f_header_font_style="italic" f_header_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxNSIsInBvcnRyYWl0IjoiMTQifQ==" facebook="lubawka24" youtube="channel/UCoLhpxTmCP3sfQyrr4pwI4A" style="style10 td-social-boxed td-social-colored" tdc_css="eyJwaG9uZSI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMzIiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBob25lX21heF93aWR0aCI6NzY3fQ=="]

  Ostatnie artykuły