Sezon na jednoślady – wystartował.

0
36
rpt

Słoneczna pogoda i wiosenne podmuchy sprawiły, że na drogach pojawiły się jednoślady. Kamiennogórska drogówka również wyjechała w trasę i będzie sprawdzać, czy fani motocykli stosują się do obowiązujących przepisów. Wszyscy użytkownicy powinni móc bezpiecznie poruszać się po drogach – dlatego apelujemy o ostrożność!

Motocyklisto, pomyśl o innych użytkownikach dróg i ich bezpieczeństwie. Droga publiczna to nie tor wyścigowy! Przestrzegaj przepisów ruchu drogowego: nie przekraczaj prędkości, nie wymuszaj pierwszeństwa, wykazuj się ograniczonym zaufaniem wobec innych kierujących. Zadbaj też o odblaskową odzież, która sprawi, że będziesz bardziej widoczny na drodze. Przypominamy, że do kierowania motocyklem potrzebną są nie tylko umiejętności, ale też odpowiednie uprawnienia – prawo jazdy kategorii A.
 
Apelujemy również do kierujących samochodami, aby zwracali szczególną uwagę na motocyklistów i spoglądali częściej w lusterka.

Każdy uczestnik ruchu drogowego ma prawo do poruszania się po drodze, wykażmy się zrozumieniem i kulturą jazdy!

Policjanci Referatu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze będą czuwać nad bezpieczeństwem na naszych drogach, ze szczególnym zwróceniem uwagi na kierujących jednośladami. Już w tym tygodniu na kamiennogórskich drogach można zauważyć policyjny patrol motocyklowy. Dzięki temu mundurowi są w stanie skuteczniej reagować na zdarzenia na drodze, a także szybciej dojechać np. na miejsce wypadku.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj