wtorek, 16 kwietnia, 2024
More
  Strona głównaAktualności powiatowe"Skarby polskiej kultury ludowej"

  “Skarby polskiej kultury ludowej”

  -

  11 listopada o godz. 17:00 w sali widowiskowej wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Wisła”. Barwne widowisko przypomina wydarzenia i ludzi, którzy na przestrzeni wieków doprowadzili do odzyskania wolności przez Polskę.

  10 listopada o godz. 18:00 zapraszamy do Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze, które z okazji Święta Niepodległości przygotowało spotkanie “Skarby polskiej kultury ludowej”.

  – Zaprezentujemy elementy naszej kultury i sztuki ludowej, które przez wieki stanowiły depozyt polskości. Będziemy śpiewać i słuchać polskich pieśni, smakować tradycyjne potrawy, mówić o obrzędach i zwyczajach, polskich strojach ludowych i tańcach. Poczęstujemy uczestników rogalami z makiem. W formie zabaw i prezentacji, pokażemy, że polska kultura ludowa i tradycyjna jest tym co określa naszą narodową tożsamość – informuje muzeum.

  Udział w wydarzeniu jest nieodpłatny.

  Ponadto 11 listopada o godz. 12:00 w kościele MBR odbędzie się msza św. w intencji Ojczyzny, a o godz. 13:00 przy obelisku przy kościele MBR zaplanowaliśmy uroczystość “Hymn dla Niepodległej” – spotkanie mieszkańców, złożenie kwiatów i wieńców.

  Źródło: Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze

  Ostatnie artykuły

  Ostatnie artykuły