wtorek, 30 maja, 2023
More
  Strona głównaKronika policyjnaŚlisko na drogach ....

  Ślisko na drogach ….

  -

  Jesień ubarwia malowniczo dobrze znane nam na co dzień krajobrazy. Niestety w tym czasie warunki na drodze stają się zmienne. Deszcz czy mgła a także szybciej zapadający zmrok przypomina nam o konieczności zachowania szczególnej ostrożności a także czujnej obserwacji otoczenia.

  W dniu 12 września 2022 r. w godzinach porannych, w miejscowości Świdnik, kierujący busem 46-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego, na łuku drogi wpadł w poślizg i stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego samochód dachował. Na szczęście, w wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń.

  Uwaga!!!
  Wraz z nadejściem jesiennej aury oraz pogarszającymi się warunkami atmosferycznymi, kierowcy powinni dostosować się do pewnych zmian. Mokra nawierzchnia spowodowana opadami deszczu czy też spadającymi z drzew liśćmi, które tworzą na jezdni śliską powłokę, utrudniają kierowanie pojazdem. Dlatego należy pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności, unikaniu gwałtownego przyspieszania czy hamowania. Kluczowe przy hamowaniu jest odpowiednie zachowanie odległości od poprzedzającego pojazdu. W takich warunkach, ważne jest również posiadanie sprawnych wycieraczek, kontrolowanie poziomu płynu do spyskiwaczy, zadbanie o odpowiednio wyregulowane światła reflektorów w taki sposób, aby nie oślepiały innych uczestników ruchu drogowego, jednocześnie umożliwiając kierowcy odpowiednią widoczność. Zaś piesi uczestnicy ruchu, nie powinni poruszać się po drodze niewidoczni. Mały odblask usytuowany w widocznym miejscu może uratować nam życie!!!

  Źródło: KPP Kamienna Góra mł. asp. Elwira Hajduga

  Ostatnie artykuły

  Ostatnie artykuły