czwartek, 30 marca, 2023
More
  Strona głównaAktualnościSłowacja zamyka część przejść granicznych

  Słowacja zamyka część przejść granicznych

  -

  Słowacja zadecydowała o całkowitym zamknięciu 10 przejść granicznych z Polską.
  Ma zostać na nich zupełnie wstrzymany ruch turystyczny, osobowy, jak również towarowy.
  Na pozostałych rozpocząć się mają wzmożone kontrole służb.
  Każdy podróżny, który wjedzie do naszych sąsiadów, od 17 lutego będzie musiała poddać się 2-tygodniowej kwarantannie.

  Marek Krajci, słowacki minister zdrowia, na piątkowej konferencji prasowej ogłosił wprowadzenie nowego reżimu granicznego. Słowacja w ten sposób chce powstrzymać rozprzestrzenianie się nowych odmian koronawirusa. Wstępnie mowa była o większej liczbie kontroli, okazuje się jednak, że ruch turystyczny, osobowy oraz tranzyt zostaną zablokowane zupełnie od godziny 6 w poniedziałek. Dotyczy to przejść:

  • Ujsoły-Novot,
  • Winiarczykówka-Bobrov,
  • Chochołów-Sucha Hora,
  • Radoszyce-Palota,
  • Ożenna-Niżna Polianka,
  • Muszynka-Kurov,
  • Leluchów-Czircz,
  • Łysa Polana-Tatranska Javorina,
  • Niedzica-Lysa nad Dunajcom,
  • Szczawnica-Lesnica.

  Turyści będą musieli przejść kwarantannę

  Ruch turystyczny u naszych południowych sąsiadów na ten moment nie jest zabroniony, konieczne jest jednak na granicy okazanie negatywnego testy PCR na obecność koronawirusa. Wszystko zmienić się ma jednak o godzinie 6:00 17 lutego 2021 roku.

  Po tym terminie osoby wjeżdżające do Słowacji podlegają bezwzględnej kwarantannie w warunkach domowych lub państwowych ośrodkach izolacji na okres 14 dni, po uprzedniej obowiązkowej rejestracji na dedykowanej stronie internetowej: http://korona.gov.sk/ehranica– informuje polskie MSZ na stronie dotyczącej podróży na Słowację.

  Obowiązkowa izolacja po przekroczeniu granicy ma dotyczyć wszystkich obywateli Unii Europejskiej, Norwegii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Islandii oraz Liechtensteinu. Niezbędny formularz najlepiej uzupełnić wcześniej, przed wyruszeniem w podróż. Ostatecznym terminem na zrobienie tego jest chwila przekraczania granicy.

  Jak podkreślają władze Słowacji, obowiązkowa kwarantanna może być zakończona wcześniej, co może być dobrym rozwiązaniem dla turystów chcących skorzystać z atrakcji naszych sąsiadów. Konieczne jest w takiej sytuacji jednak przeprowadzenie kolejnego testu PCR oraz okazanie negatywnego wyniku.

  Źródło:gov.sk

  Ostatnie artykuły

  [td_block_social_counter custom_title="Zostańmy w kontakcie" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#ea2e2e" f_header_font_family="522" f_header_font_transform="uppercase" f_header_font_style="italic" f_header_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxNSIsInBvcnRyYWl0IjoiMTQifQ==" facebook="lubawka24" youtube="channel/UCoLhpxTmCP3sfQyrr4pwI4A" style="style10 td-social-boxed td-social-colored" tdc_css="eyJwaG9uZSI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMzIiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBob25lX21heF93aWR0aCI6NzY3fQ=="]

  Ostatnie artykuły