czwartek, 30 marca, 2023
More
  Strona głównaAktualności powiatoweSpotkanie burmistrza z marszałkiem

  Spotkanie burmistrza z marszałkiem

  -

  Burmistrz Janusz Chodasewicz spotkał się z marszałkiem Tymoteuszem Myrdą.

  – Rozmawialiśmy o możliwościach remontu dworca i uruchomienia połączeń kolejowych do Jeleniej Góry przez Kowary oraz do Wałbrzycha – mówi burmistrz Janusz Chodasewicz.

  Tymoteusz Myrda poinformował, że urząd wojewódzki jest bliski przejęcia od PKP nieczynnej linii do Kowar. Po jej odbudowie możliwa stanie się likwidacja bocznicy z załadunkiem kamienia z Ogorzelca. Przypominamy, że był to jeden z punktów programu wyborczego Janusza Chodasewicza.

  Szef kamiennogórskiego samorządu zapoznał też marszałka z planami skomunikowania terenów inwestycyjnych w okolicach węzła S3 Kamienna Góra Północ z drogą wojewódzką 367. To nowe duże wyzwanie dla miasta, gdyż pojawili się przedsiębiorcy zainteresowani lokowaniem swoich biznesów w okolicach ulic Przemysłowej i Jeleniogórskiej.

  – W tej sprawie także liczę na pomoc pana marszałka – tłumaczy burmistrz. – Tylko dobry dojazd do tych terenów pozwoli utworzyć tam strefę aktywności gospodarczej, której do dzisiaj w Kamiennej Górze nie mamy – dodaje burmistrz Janusz Chodasewicz.

  Kolejnym ważnym tematem rozmów była sprawa objęcia Kamiennej Góry i gmin ościennych Funduszem Sprawiedliwej Transformacji. Marszałek Myrda nie zmienił swojego stanowiska w tej kwestii. Od początku popiera starania miasta Kamienna Góra o włączenie do FST. Temat ten ma być niebawem dyskutowany z udziałem innych członków zarządu województwa, w tym marszałka Cezarego Przybylskiego.

  Źródło: Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego

  Ostatnie artykuły

  [td_block_social_counter custom_title="Zostańmy w kontakcie" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#ea2e2e" f_header_font_family="522" f_header_font_transform="uppercase" f_header_font_style="italic" f_header_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxNSIsInBvcnRyYWl0IjoiMTQifQ==" facebook="lubawka24" youtube="channel/UCoLhpxTmCP3sfQyrr4pwI4A" style="style10 td-social-boxed td-social-colored" tdc_css="eyJwaG9uZSI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMzIiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBob25lX21heF93aWR0aCI6NzY3fQ=="]

  Ostatnie artykuły