środa, 30 listopada, 2022
More
  Strona głównaKronika policyjnaSpotkanie prewencyjne w szkole

  Spotkanie prewencyjne w szkole

  -

  Demoralizacja to między innymi wszystkie działania małoletnich, które naruszają zasady współżycia społecznego. Niezwykle ważna jest uświadamianie ich o tym, że każdy czyn niesie swoje konsekwencje nawet w młodym wieku. Ten cel przyświeca spotkaniom prewencyjnym organizowanym w szkołach.

  12 maja 2022 roku policjantki z Kamiennej Góry odwiedziły Szkołę Podstawową nr 1. Zwróciły uczniom uwagę na to czym jest przemoc i jak na nią reagować. Niestety wielokrotnie podczas służby funkcjonariusze spotykają się z brakiem jakiejkolwiek odzewu na tego typu czyny wśród dzieci. Wynika to przede wszystkim z obawy przed kolegami czy wykluczeniem z grupy. Funkcjonariuszki przedstawiły również jakie konsekwencje wynikają z popełnienia czynów karalnych przez nieletnich. Demoralizacja to między innymi wszystkie działania małoletnich, które naruszają zasady współżycia społecznego. W związku z zainteresowaniem młodzieży różnymi używkami policjantki przekazały uczniom również informację o tego typu zagrożeniach. Niezwykle ważna jest uświadamianie ich o tym, że każdy czyn niesie swoje konsekwencje nawet w młodym wieku. Ustawa o postępowaniu w sprawach nieletnich przedstawia wiele możliwości Sądu Rodzinnego.
  W zajęciach brały udział 2 grupy – klasa IV oraz VIII.
  Dodatkowo podczas zebrania rodziców VIII klasy kamiennogórska dzielnicowa przedstawiła symptomy u dzieci, na które powinni zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o używki. Pokazała przykładowe pojemniki do przechowywania, przerabiania, ważenia narkotyków, a także środki występujące na naszym terenie.
  Profilaktyka w tym zakresie jest niezwykle ważna aby nie dopuścić do uzależnień wśród młodzieży.

  Źródło: KPP Kamienna Góra sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka

  Ostatnie artykuły

  Zostańmy w kontakcie

  1,894FaniLubię
  12SubskrybującySubskrybuj

  Ostatnie artykuły