Spotkanie prewencyjne w szkole

0
50

Demoralizacja to między innymi wszystkie działania małoletnich, które naruszają zasady współżycia społecznego. Niezwykle ważna jest uświadamianie ich o tym, że każdy czyn niesie swoje konsekwencje nawet w młodym wieku. Ten cel przyświeca spotkaniom prewencyjnym organizowanym w szkołach.

12 maja 2022 roku policjantki z Kamiennej Góry odwiedziły Szkołę Podstawową nr 1. Zwróciły uczniom uwagę na to czym jest przemoc i jak na nią reagować. Niestety wielokrotnie podczas służby funkcjonariusze spotykają się z brakiem jakiejkolwiek odzewu na tego typu czyny wśród dzieci. Wynika to przede wszystkim z obawy przed kolegami czy wykluczeniem z grupy. Funkcjonariuszki przedstawiły również jakie konsekwencje wynikają z popełnienia czynów karalnych przez nieletnich. Demoralizacja to między innymi wszystkie działania małoletnich, które naruszają zasady współżycia społecznego. W związku z zainteresowaniem młodzieży różnymi używkami policjantki przekazały uczniom również informację o tego typu zagrożeniach. Niezwykle ważna jest uświadamianie ich o tym, że każdy czyn niesie swoje konsekwencje nawet w młodym wieku. Ustawa o postępowaniu w sprawach nieletnich przedstawia wiele możliwości Sądu Rodzinnego.
W zajęciach brały udział 2 grupy – klasa IV oraz VIII.
Dodatkowo podczas zebrania rodziców VIII klasy kamiennogórska dzielnicowa przedstawiła symptomy u dzieci, na które powinni zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o używki. Pokazała przykładowe pojemniki do przechowywania, przerabiania, ważenia narkotyków, a także środki występujące na naszym terenie.
Profilaktyka w tym zakresie jest niezwykle ważna aby nie dopuścić do uzależnień wśród młodzieży.

Źródło: KPP Kamienna Góra sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj