Spotkanie z seniorami – Bezpieczeństwo osób starszych

0
167

Policjanci z Komisariatu Policji w Lubawce uczestniczyli w spotkaniu z seniorami, które odbyło się w Dziennym Domu Pobytu Seniora w gminie Lubawka. Celem spotkania było uświadomienie osobom starszym, jakimi metodami posługują się przestępcy i jak ustrzec się przed oszustwem i kradzieżą. Na podstawie przykładów podanych przez policjantów, seniorzy dowiedzieli się, np. jak nie stać się ofiarą oszustów, działających np. metodą “na policjanta”.

Poczucie bezpieczeństwa to jeden z głównych czynników wpływających na jakość życia mieszkańców. Współdziałanie społeczeństwa z Policją w tym zakresie jest z pewnością bardzo ważne. Dlatego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze oraz komisariatów podległych bardzo chętnie uczestniczą w spotkaniach, na których przypominają mieszkańcom o zwykłych środkach bezpieczeństwa. Tym razem funkcjonariusze mieli okazję spotkać się z osobami starszymi w Dziennym Domu Pobytu Seniora w Bukówce w gminie Lubawka.

Mundurowi przekazali seniorom niezbędna wiedzę, mającą na celu zwiększenie ich bezpieczeństwa oraz uświadomienie im, jak nie stać się ofiarą przestępstw metodą „na wnuczka czy policjanta CBŚ”. Zwrócili też uwagę na to, że podawanie się za krewnych, funkcjonariuszy Policji czy pracowników różnych instytucji oraz firm usługowych to najczęściej stosowana metoda przez oszustów, których ofiarami padają z reguły osoby starsze lub samotnie mieszkające.

Policjanci zwrócili również uwagę na bezpieczeństwo seniorów w ruchu drogowym oraz wyjaśnili, jak nie paść ofiarą złodzei kieszonkowych.

Źródło: KPP Kamienna Góra Oficer Prasowy asp. Paulina Basta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj