Sprawca przemocy domowej = areszt !!

0
35

Kamiennogórscy policjanci w ubiegłym tygodniu zatrzymali 20-letniego mężczyznę, podejrzanego o stosowanie przemocy wobec swojej partnerki. Sąd przychylił się do wniosku policjantów oraz prokuratury i na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Trwająca od dłuższego czasu gehenna kobiety, wobec której 20-latek stosował przemoc zakończyła się. Mundurowi po uzyskaniu informacji o przemocy domowej, niezwłocznie zatrzymali mężczyznę. W trakcie prowadzonych czynności ustalono, iż na przełomie dwóch ostatnich lat, mężczyzna stosował wobec kobiety przemoc psychiczną fizyczną oraz seksualną. Będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, ubliżał, bił oraz poniżał. Szeroko zgromadzony materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu znęcania się . Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze zastosował wobec mężczyzny, środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za znęcanie się grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy: przemoc wobec osób najbliższych jest przestępstwem ściganym z urzędu. Policja, pracownik socjalny  ma obowiązek interweniować i udzielić pomocy osobie, która jej potrzebuje. Osoby doświadczające przemocy domowej nie pozostają z tym problemem same. Przepisy prawne zabraniają stosowania przemocy wobec swoich bliskich. Jeżeli sami lub ktoś z rodziny jest krzywdzony przez osoby najbliższe, nie wstydźmy się prosić o pomoc i  zwróćmy się do policjantów lub też innych instytucji zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie. Pamiętaj, że masz prawo do godnego życia, bez ciągłego poczucia strachu. Masz prawo do życia bez przemocy, cierpienia i upokorzeń.

Źródło:KPP Kamienna Góra Oficer Prasowy asp.szt. Marta Nieć Wierzbicka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj