Stanowisko Zarządu w sprawie szpitala

0
159

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy Powiatu Kamiennogórskiego

W ostatnich dniach pojawiło się wiele nieprawdziwych informacji dotyczących sytuacji naszego kamiennogórskiego szpitala. Są to informacje, które szpitalowi po prostu szkodzą. Dlatego jako zarząd powiatu pragniemy przekazać Państwu krótką i rzetelną informację.

Nigdy nie było i nie ma jakichkolwiek planów dotyczących likwidacji naszego szpitala. Jedynym i wyłącznym powodem zawieszenia działalności części oddziałów szpitala jest brak odpowiedniej liczby personelu lekarskiego.

Jako zarząd powiatu wspólnie z zarządem szpitala, od wielu miesięcy podejmujemy wszelkie możliwe starania, by pozyskać lekarzy specjalistów. Działania te będziemy kontynuować. Niewystarczająca ilość lekarzy i specjalistów nie jest jedynie zjawiskiem kamiennogórskim, jest problemem ogólnopolskim. Podstawowe oddziały szpitalne Powiatowego Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze, działają w pełnym zakresie, nieprzerwanie zapewniając opiekę medyczną Mieszkańcom naszego powiatu. Bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców Powiatu Kamiennogórskiego, a co za tym idzie -nasz szpital powiatowy – jest dla zarządu powiatu kamiennogórskiego PRIORYTETEM. Wszelkie podejmowane działania służyły, służą i będą służyć zapewnieniu funkcjonowania naszego szpitala tak, aby jak najefektywniej i najpełniej zapewnić bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców dzisiaj oraz w przyszłości. Jeszcze raz pragniemy z całą stanowczością powtórzyć – Walczmy i będziemy walczyć o nasz szpital – nieprzerwanie.

Źródło: Zarząd Powiatu Kamiennogórskiego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj