czwartek, 30 marca, 2023
More
  Strona głównaAktualnościStop przemocy w rodzinie - Twój parasol

  Stop przemocy w rodzinie – Twój parasol

  -

  Twój Parasol to aplikacja mobilna dzięki której osoby narażone na sytuacje związane z przemocą w rodzinie mogą uzyskać wsparcie i informacje. Poza materiałami edukacyjnymi aplikacja umożliwia dostęp do bazy organizacji oferujących wsparcie. Na pierwszy rzut oka aplikacja wygląda jak zwykła aplikacja pogodowa, ale jeśli tylko klikniesz dwa razy, zostaniesz przeniesiony do ukrytego trybu przeznaczonego dla ofiar przemocy domowej.

  Twój Parasol to aplikacja mobilna dzięki której osoby narażone na sytuacje związane z przemocą w rodzinie mogą uzyskać wsparcie i informacje. Poza materiałami edukacyjnymi aplikacja umożliwia dostęp do bazy organizacji oferujących wsparcie. 

  Aplikacja umożliwia również przesyłanie informacji o zdarzeniach przemocowych do ewentualnego wykorzystania później oraz możliwość kontaktu z wcześniej skonfigurowanym adresem email lub możliwość szybkiego wybrania telefonu alarmowego. 

  W celu zapewnienia dyskrecji użytkowania aplikacji – oficjalną częścią aplikacji jest zestawienie danych pogodowych odpowiednich do lokalizacji. Bezpłatna aplikacja mobilna „Twój Parasol” stanowi praktyczne i skuteczne narzędzie umożliwiające uzyskanie wsparcia i niezbędnych informacji osobom doświadczającym przemocy w rodzinie. Na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykła aplikacja pogodowa, ale jeśli tylko klikniesz dwa razy, zostaniesz przeniesiony do ukrytego trybu przeznaczonego dla ofiar przemocy domowej. Aplikacja umożliwia m.in. dyskretny kontakt z wcześniej skonfigurowanym adresem email, a także możliwość szybkiego wybrania telefonu alarmowego w nagłych przypadkach, jak również zawiera informacje, które mogą być pomocne osobom krzywdzonym.

  W czasie pandemii czy podczas kwarantanny bardziej niż kiedykolwiek, może okazać się przydatna aplikacja „Twój parasol”. Została ona uruchomiona z myślą o osobach, które nie zawsze czują się bezpiecznie we własnym mieszkaniu. Aplikacja działa w dwóch trybach: jawnym oraz ukrytym. W celu zapewnienia dyskrecji w użytkowaniu jawną część aplikacji stanowią – odpowiednie do lokalizacji – dane pogodowe. Z kolei w trybie ukrytym użytkownik może wysłać prośbę o pomoc, skontaktować się za pośrednictwem wcześniej skonfigurowanego adresu e-mail lub szybko wybrać połączenie z numerem alarmowym 112. Jedną z ważniejszych funkcji aplikacji jest możliwość prowadzenia ukrytego notatnika, dzięki któremu można w szybki sposób zrobić zdjęcie, nagrać film lub głos, co później może służyć jako materiał dowodowy. Istotnym jest tu fakt, iż dane nie są zapisywane w pamięci telefonu, lecz automatycznie wysyłane na wskazany wcześniej e-mail.

  Twój parasol oferuje także dostęp do materiałów edukacyjnych oraz do bazy organizacji oferujących wsparcie osobom dotkniętym przemocą.

  POBIERZ APLIKACJĘ !!! -> klik

  Źródło: asp. Paulina Basta KPP w Kamiennej Górze

  Poprzedni artykuł
  Następny artykuł

  Ostatnie artykuły

  [td_block_social_counter custom_title="Zostańmy w kontakcie" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#ea2e2e" f_header_font_family="522" f_header_font_transform="uppercase" f_header_font_style="italic" f_header_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxNSIsInBvcnRyYWl0IjoiMTQifQ==" facebook="lubawka24" youtube="channel/UCoLhpxTmCP3sfQyrr4pwI4A" style="style10 td-social-boxed td-social-colored" tdc_css="eyJwaG9uZSI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMzIiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBob25lX21heF93aWR0aCI6NzY3fQ=="]

  Ostatnie artykuły