środa, 29 marca, 2023
More
  Strona głównaPolecaneŚwieradów- Zdrój prezentacja Sky Walk

  Świeradów- Zdrój prezentacja Sky Walk

  -

  W ciągu ostatnich lat w Europie powstało kilkanaście podobnych konstrukcji, każda z nich generuje ruch turystyczny na poziomie kilkuset tysięcy turystów rocznie. Samorządowcy ze Świeradowa-Zdroju wraz z czeskim inwestorem uatrakcyjnili wieżę tak,, aby wyróżniała się od tych, które już powstały.

  Górująca nad Świeradowem wieża będzie miała niemal 60 m wysokości, a ścieżka na jej wierzchołek będzie długości 800 m. Na szczycie znajdzie się łezka z siatki, na którą będą mogli wejść ci, którym nie zabraknie odwagi. W planach jest też przeszklony pomost, który jeszcze bardziej spotęguje wrażenia. Nie mniej ciekawie będzie przy zejściu na dół. Na odważnych czekać będzie zjeżdżalnia o długości 103 m i kącie nachylenia 29%. Dla dzieci powstanie atrakcja nazywana kokonem pająka, do której będzie można dostać się z trzech rożnych poziomów. Jednak tym co wyróżni Świeradowską wieżę będzie możliwość zwiedzania jej po zmroku i pomost, na którym przewidziano możliwość organizacji rożnych wydarzeń muzycznych.

  Uzupełnieniem wieży będzie ścieżka dydaktyczna w koronach drzew, której długość ma wynieść około 900 m. Usytuowana zostanie w ten sposób, że turyści miejscami poruszać będą się niemal 95 m nad ziemią, a w jednym z miejsc ma być połączona z wodospadem. Wieżę celowo usytuowano tuż nad miastem tak, aby była dostępna dla szerokiego ogółu turystów.

  Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem wieżę i ścieżkę w koronach drzew będzie można zwiedzać już w czerwcu 2021 roku.

  Źródło: eLuban / Świeradów Zdrój Video: eLuban / StrimeoTV

  Ostatnie artykuły

  [td_block_social_counter custom_title="Zostańmy w kontakcie" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#ea2e2e" f_header_font_family="522" f_header_font_transform="uppercase" f_header_font_style="italic" f_header_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxNSIsInBvcnRyYWl0IjoiMTQifQ==" facebook="lubawka24" youtube="channel/UCoLhpxTmCP3sfQyrr4pwI4A" style="style10 td-social-boxed td-social-colored" tdc_css="eyJwaG9uZSI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMzIiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBob25lX21heF93aWR0aCI6NzY3fQ=="]

  Ostatnie artykuły