środa, 29 marca, 2023
More
  Strona głównaAktualnościSylwester - bez godziny policyjnej

  Sylwester – bez godziny policyjnej

  -

  W połowie grudnia minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił nowe obostrzenia związane z epidemią koronawirusa w naszym kraju. Jednym z nich było wprowadzenie zakazu przemieszczanie się w noc sylwestrową.

  Podczas dzisiejszej konferencji Mateusz Morawiecki stwierdził, że nie jest planowane wprowadzenie godziny policyjnej podczas nocy sylwestrowej. Premier zaapelowało jednocześnie o nieprzemieszczanie się i zabawę w kameralnym gronie.

  – W sylwestra nie wprowadzamy godziny policyjnej, apelujemy jedynie o nieprzemieszczanie się – zaznaczył premier Morawiecki.

  Szef polskiego rządu odniósł się też do kończących się świąt Bożego Narodzenia. Podkreślił, że Polacy spotykali się ze sobą, zapewne w większej liczbie i “większym zakresie” niż wcześniej. Według polityka “trzeba przewidywać, że za dwa, trzy, cztery tygodnie, może wzrosnąć liczba zakażeń”.

  – Stąd też trzymamy miejsca w szpitalach, stąd też mamy nadmiar respiratorów, stąd też również nałożone obostrzenia, po to, by trzecia fala, o której mówią epidemiolodzy, że może przyjść w styczniu, lutym – by ona nie dokonała bardzo istotnych zahamowań w funkcjonowaniu służby zdrowia i w gospodarce – dodał Morawiecki.

  Źródło: gov.pl

  Poprzedni artykuł
  Następny artykuł

  Ostatnie artykuły

  [td_block_social_counter custom_title="Zostańmy w kontakcie" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#ea2e2e" f_header_font_family="522" f_header_font_transform="uppercase" f_header_font_style="italic" f_header_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxNSIsInBvcnRyYWl0IjoiMTQifQ==" facebook="lubawka24" youtube="channel/UCoLhpxTmCP3sfQyrr4pwI4A" style="style10 td-social-boxed td-social-colored" tdc_css="eyJwaG9uZSI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMzIiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBob25lX21heF93aWR0aCI6NzY3fQ=="]

  Ostatnie artykuły