Sylwester – bez godziny policyjnej

0
275

W połowie grudnia minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił nowe obostrzenia związane z epidemią koronawirusa w naszym kraju. Jednym z nich było wprowadzenie zakazu przemieszczanie się w noc sylwestrową.

Podczas dzisiejszej konferencji Mateusz Morawiecki stwierdził, że nie jest planowane wprowadzenie godziny policyjnej podczas nocy sylwestrowej. Premier zaapelowało jednocześnie o nieprzemieszczanie się i zabawę w kameralnym gronie.

– W sylwestra nie wprowadzamy godziny policyjnej, apelujemy jedynie o nieprzemieszczanie się – zaznaczył premier Morawiecki.

Szef polskiego rządu odniósł się też do kończących się świąt Bożego Narodzenia. Podkreślił, że Polacy spotykali się ze sobą, zapewne w większej liczbie i „większym zakresie” niż wcześniej. Według polityka „trzeba przewidywać, że za dwa, trzy, cztery tygodnie, może wzrosnąć liczba zakażeń”.

– Stąd też trzymamy miejsca w szpitalach, stąd też mamy nadmiar respiratorów, stąd też również nałożone obostrzenia, po to, by trzecia fala, o której mówią epidemiolodzy, że może przyjść w styczniu, lutym – by ona nie dokonała bardzo istotnych zahamowań w funkcjonowaniu służby zdrowia i w gospodarce – dodał Morawiecki.

Źródło: gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj