środa, 1 lutego, 2023
More
  Strona głównaAktualnościSZACUNEK=GODNA PŁACA Protest Pracowników Cywilnych Policji

  SZACUNEK=GODNA PŁACA Protest Pracowników Cywilnych Policji

  -

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze wspierają swoje koleżanki i kolegów “cywili” w walce o podwyższenie ich wynagrodzeń, które niewątpliwie są nieadekwatne do wykonywanej przez nich odpowiedzialnej pracy, ale również są oderwane od rzeczywistości i realiów rynkowych.

  Czarny protest polega na tym, że pracownicy przychodzą do pracy ubrani na czarno i rozwieszają plakaty w komendzie aby zwrócić uwagę przełożonych i rządzących na grupę społeczną, która wykonuje bardzo odpowiedzialną pracę za nieadekwatnie niskie wynagrodzenie.

  Pracownicy policji tzw. “cywile” nie są funkcjonariuszami. Pracują w administracji, wydziałach technicznych, logistycznych, gospodarczych. To pracownicy biurowi, pracownicy laboratorium kryminalistycznego, informatycy, programiści.

  Ustawa o Policji nie reguluje ich statusu, nie przyznano im takich uprawnień, jak funkcjonariuszom np. dotyczących nagród jubileuszowych i odpraw, nie mogą liczyć na ochronę prawną i na wypłatę środków z tytułu relokacji (chociaż też są przenoszeni, jak funkcjonariusze).

  Foto: KPP KG

  Ostatnie artykuły

  Zostańmy w kontakcie

  1,894FaniLubię
  12SubskrybującySubskrybuj

  Ostatnie artykuły