Szuter Master, a może Las Szutras? – 29-31 lipca w Kamiennej Górze

0
31

Poza wybitną trasą zapraszamy Was na:

1) Camping i plażowanie nad zalewem. Dla wszystkich uczestników i osób towarzyszących (100% free) wraz z Gminą Kamienna Góra organizujemy dla Was szuterkową miejscówkę na rozbicie namiotu, hamaku, odpoczynek przed i po zawodach. Tam też będziemy zlokalizowana będzie meta i tam usiądziemy po wszystkim na tradycyjnym Fajrancie. Wpadajcie wcześniej i zostawajcie do niedzieli.
2) Kino rowerowe w piątek przed zawodami. Repertuar jeszcze dopracowujemy, ale zacnie będzie obejrzeć inspirujące historie na dzień przed zawodami w takim towarzystwie!
3) Jakub Rybicki – Stories told with vision opowie nam o prawdziwej zimie na rowerze i pokaże fantastyczną prezentację z zimowego🥶 przejazdu po Bajkale (tak na ochłodę od upału, którego się spodziewamy).

Czyli o tym, co może się wydarzyć, gdy dobry pomysł na imprezę gravelową spotka się z Samorządem, który ma pomysł na szutry w swojej okolicy.

W polskim światku gravelowym imprezy Szuter Master przedstawiać nie trzeba. To w końcu jedna z pierwszych imprez gravelowych w kraju, a także pierwszy tego typu cykl. Gravelowe annały pełne są też wspomnień ze słynnych smakowitych Fajrantów czekających na zawodników po ukończeniu zawodów. A zawody, ze względu na dwa dystanse z krótszym zbliżającym się nawet do 50 km, są do ukończenia dla każdego, nawet tylko odświętnego fana szutru.

Szuter Master to obok wyśmienitych kulinariów duża dawka eksploracji gravelowych miejscówek. Pięć lokalizacji w sezonie sprawia, że stali bywalcy Szutra dużo jeżdżą po kraju. W ostatni weekend lipca większość z nich pojawi się w Kamiennej Górze (województwo dolnośląskie), gdzie rozegrana zostanie edycja, jakiej jeszcze nie było.

Włodarze Miasto Kamienna Góra mocno stawiają na turystykę aktywną i sport. I słusznie! Wszak naprawdę jest tam, co robić, nie tylko na gravelach. Dla tych, którzy zmierzą się z kamiennogórskimi trasami, wraz z Miastem Kamienna Góra przygotowaliśmy szereg atrakcji i udogodnień podczas weekendu zawodów.

Przede wszystkim będzie, gdzie się podziać. Fajna baza to podstawa dobrej imprezy. W Kamiennej Górze na wszystkich uczestników i osoby towarzyszące czekać będziemy na specjalnie przygotowanym na tę okazję polu kempingowym – całkowicie bezpłatnym dla naszych gości. Zalew, plaża nad zalewem, otoczenie przyrody oraz dostęp do węzła sanitarnego. Dzięki temu zawodnicy nie muszą rozjeżdżać się po hotelach i integracja przed i po powinna mieć wyjątkową frekwencję!

A integrować się będzie można już od piątku. Wieczór w przeddzień zawodów, to projekcje kinowe filmów o tematyce rowerowej oraz prezentacja Jakub Rybickiego, który zimą przejechał rowerem przez Bajkał.

Sobota to start w zawodach. A start zlokalizowany będzie na pięknym kamiennogórskim rynku, który tchnie w zawodników ducha historii Dolnego Śląska. Po zawodach oczywiście Fajrant na plaży oraz dodatkowe atrakcje kulinarne.

W niedzielę natomiast zapraszamy wszystkich na rodzinne święto rowerzystów wraz z paradą rowerów, czyli Cyklofiestę oraz spotkania z SzajBajkiem, który nauczy nas jak samodzielnie poradzić sobie z najczęstszymi defektami roweru przytrafiającymi się na zawodach. Pokaże też, jak zrobić prosty fitting roweru.

Ponadto ten szutrowy weekend będzie inauguracją tras Las Szutras (o projekcie więcej opowiemy wkrótce), a przez cały weekend uczestnicy będą mogli skorzystać z szeregu zniżek i voucherów na lokalne atrakcję. Ale o nich opowiemy już kolejnym razem.

Data: 30 lipca 2022 roku

Dystans trasy długiej: 150-200 km, trasy krótkiej: 50-80 km

ZAPISY – klik

REGULAMIN – klik

Źródło: UM Kamienna Góra Foto: Szuter Master

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj