“Top Mechanik” – rozstrzygnięty

0
25

Za nami VII edycja Międzyszkolnego Konkursu Top Mechanik.Konkurs Top Mechanik adresowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych, techników i branżowych szkół I stopnia kształcących w zawodach: technik mechanik oraz operator obrabiarek skrawających, kwalifikacja MEC.05 lub MG.19 oraz w zawodach zawierających w podstawie programowej elementy kształcenia związane z obróbką skrawaniem.

W tegorocznym konkursie wzięło udział 10 dwusosobowych drużyn reprezentujących szkoły branżowe i i technika z Ząbkowic Śląskich, Dzierżoniowa, Bielawy, Świebodzic, Wałbrzycha i Kamiennej Góry.

W konkursie udział wzięli uczniowie ZSZiO z Kamiennej Góry : Jakub Gozdur i Bartek Pawlak (klasa 3F1 – zajęli 3 miejsce).Uczniowie swoją praktyczną naukę zawodu odbywają w firmie Autocam . Opiekunem duetu był pan Przemysław Wasik. Udział w konkursie wzięli również Patryk Pawlik i Paweł Ferenc pod opieką mgr Jacka Wyrostka.

Konkurs dał szansę uczniom na praktyczne zastosowanie umiejętności zdobytych na zajęciach szkolnych oraz na zapoznanie się z problemami z jakimi borykać się może osoba pracując w branży obróbki skrawania. Zadania wykonywane przez młodych mechaników rozwiązywane były sprawnie, niekiedy z ujmującą starannością wykonania.

Organizatorem konkursu była Fundacja “Alae – skrzydła rozwoju” ze Świebodzic.

Partnerem wspierającym była firma Optima Tools Stefanik Sp.j.

Źródło: Fundacja “Alae – skrzydła rozwoju” Foto: ZSZiO Kamienna Góra

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj