Trudne warunki na drogach w powiecie

0
189
CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 95

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze przypominają, iż mimo wiosny na drogach naszego powiatu wciąż panują warunki zimowe. W dniu dzisiejszym między Janowicami Wielkimi a Marciszowem doszło do kolizji, będącej nie dostosowaniem prędkości do trudnych warunków drogowych. 34 – letniemu kierującemu na szczęście nic się nie stało.

Niesprzyjające warunki atmosferyczne takie jak śliska i mokra nawierzchnia, nagłe opady deszczu czy śniegu powodują pogorszenie się warunków drogowych, dlatego kamiennogórscy policjanci przypominają o zachowaniu ostrożności i dostosowaniu stylu jazdy do aktualnie panujących, wciąż trudnych, warunków. Utrzymujmy odpowiedni odstęp od poprzedzającego pojazdu i zdejmijmy nogę z gazu także wtedy, gdy z jakiegoś względu mamy utrudnioną widoczność.

W dniu 16 kwietnia br. tuż po godz. 09:00 na drodze między Janowicami Wielkimi a Marciszowem doszło do kolizji, będącej wynikiem nie dostosowania prędkości do trudnych warunków drogowych. 34 – letni mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego, jadąc z nadmierną prędkością, wpadł w poślizg i na łuku drogi wypadł z drogi, uderzając w drzewo. Na szczęście oprócz uszkodzeń pojazdu, nic więcej się nie stało.

Pamiętajmy o tym, aby dostosować prędkość do natężenia ruchu na drodze, szczególnie w godzinach szczytu nie starajmy się za wszelką cenę wyprzedzać kolejnych aut, bo w ten sposób możemy zaoszczędzić zaledwie kilka sekund, a poprzez gwałtowne manewry stwarzamy niebezpieczeństwo nie tylko dla siebie, ale także  innych w tym osób pieszych.

O szczególną ostrożność prosimy kierowców w rejonach przejść dla pieszych i skrzyżowań. Zwróćmy uwagę na bezpieczeństwo tych właśnie niechronionych uczestników ruchu drogowego i pamiętajmy, że w razie zdarzenia z ich udziałem, piesi ponoszą dużo poważniejsze konsekwencje z utratą zdrowia, a nawet życia włącznie. Bądźmy szczególnie ostrożni w godzinach porannych i wieczorem kiedy zapada zmierzch i pogarsza się widoczność na drogach. Pieszych prosimy natomiast o noszenie odblasków oraz aby przed wejściem na przejście upewnili się, że mogą bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni. Elementy odblaskowe na torbach czy ubraniach powodują, że jesteśmy lepiej widoczni w światłach nadjeżdżających samochodów i kierujący ma szansę wcześniej nas zauważyć.

Przypominamy także o rzeczy najważniejszej: nigdy nie siadajmy za kierownicę po alkoholu czy środkach odurzających!

Źródło: KPP Kamienna Góra asp. Paulina Basta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj