“Trzeźwy poranek” w powiecie kamiennogórskim

0
49

Kamiennogórscy policjanci w sobotę ( 15.01.2021 roku) po raz kolejny przeprowadzili działania pn. “Trzeźwy poranek”. Akcja miała na celu ujawnianie i eliminowanie nietrzeźwych kierowców, a tym samym poprawę bezpieczeństwa na drogach. Niestety mimo licznych apeli, by nie wsiadać za kierownicę na tzw. ,, podwójnym gazie” i tym razem funkcjonariusze zatrzymali jednego kierującego w stanie nietrzeźwości.

Kamiennogórscy policjanci w minioną sobotę w godzinach porannych przeprowadzili akcję “Trzeźwy poranek”. W ciągu zaledwie kilku godzin funkcjonariusze skontrolowali stan trzeźwości ponad 214 kierowców. Skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazał się 51-letni kierowca, który kierował po drodze publicznej pojazdem marki VW Transporter wstanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało 0,40 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia wolności kub pozbawienia wolności do lat 2.

Kamiennogórscy policjanci apelują o rozwagę. Życie i zdrowie wszystkich użytkowników dróg zależy od nas samych. Trzeźwość i prędkość powinna być dla każdego z nas sprawą priorytetową. Pamiętajmy o tym i zawsze kierujmy się rozsądkiem, bo tylko w ten sposób możemy dać sobie i innym gwarancję bezpieczeństwa na drodze.

Źródło: KPP Kamienna Góra Oficer Prasowy asp. szt. Marta Nieć Wierzbicka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj