Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

0
215

Dziś rozpoczął się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który potrwa do 27 lutego. To kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. W Polsce dzień ten został ustanowiony Dniem Ofiar Przestępstw na mocy ustawy z dnia 12 lutego 2003 r. o ustanowieniu 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Ma on służyć przypominaniu o trudnej sytuacji ofiar przestępstw i ich rodzin.

Idea obchodów Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw zrodziła się w 2000 r. w Ministerstwie Sprawiedliwości i ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem, jak również wskazuje na potrzebę stałego monitorowania sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz działań podejmowanych na rzecz poprawy ich położenia.

W Komendzie Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w dniach 21 – 27 lutego 2022 r. od godz. 08.00 do 15.30 prowadzone będzie poradnictwo prawne.

Zainteresowanych przyjmować będą:


kom. Mariola Karst-Węglińska  – po Naczelnika Wydziału kryminalnego KPP w Kamiennej Górze
podkom. Daniel Przychocki- Kierownik Rewiru Dzielnicowych KPP w w Kamiennej Górze
asp. Anna Huchla  – asystent Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Lubawce

mł.asp. Paweł Walczak- starszy dzielnicowy Posterunku Policji w Marciszowie

Jeśli mamy uzasadnione podejrzenie, że jesteśmy ofiarą przestępstwa lub zwyczajnie chcielibyśmy uzyskać jakąś poradę w tym zakresie – zapraszamy do kamiennogórskiej komendy. Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w tym roku obchodzony jest od 21 do 27 lutego.

Dodatkowo w wymienionych dniach w Prokuraturze Rejonowej w Kamiennej Górze przy ulicy Wojska Polskiego 1, udzielane będą przez specjalistów bezpłatne porady prawne osobom pokrzywdzonym w wyniku przestępstw.

Ofiary przestępstw mogą także uzyskać potrzebne informacje na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości oraz pokrzywdzeni.gov.pl.

Źródło: KPP Kamienna Góra Oficer Prasowy asp. szt. Marta Nieć Wierzbicka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj