czwartek, 7 grudnia, 2023
More
  Strona głównaAktualności powiatoweUchodźcy w ośrodku pobytowym w Kamiennej Górze

  Uchodźcy w ośrodku pobytowym w Kamiennej Górze

  -

  40-osobowa grupa uchodźców z Ukrainy zasiedliła ośrodek pobytowy urządzony w dawnym gimnazjum przy ul. Lubawskiej. Kamienna Góra zdaje egzamin solidarności z narodem ukraińskim.

  – Przyjechały do nas osoby w różnym wieku, najmłodsze dziecko ma trzy tygodnie, a najstarsza pani ma na moje oko ok. 80 lat. Przyjechali do nas całymi rodzinami. Nasi harcerze, którzy prowadzą ośrodek, starali się zapewnić każdej z nich oddzielny pokój. Gości przyjęliśmy kolacją – mówi burmistrz Janusz Chodasewicz.

  Harcerze z kamiennogórskiego hufca ZHP włożyli mnóstwo pracy w przygotowanie pomieszczeń w dawnej szkole. Pomagają w nim również wolontariusze i kamiennogórscy restauratorzy, którzy dostarczyli żywność. Został zaangażowany także wydział kryzysowy i organizacyjny urzędu miasta.

  Obecnie w ośrodku brakuje poszewek na poduszki oraz dziecięcej pościeli. Przydałby się także dwie maszyny do szycia, ponieważ wolontariuszki są gotowe uszyć taką pościel, ale nie mają sprzętu.

  – Jeśli, ktoś mógłby je wypożyczyć, proszę o kontakt z ośrodkiem na ul. Lubawskiej – dodaje burmistrz.

  W najbliższych dniach spodziewany jest przyjazd kolejnej grupy uchodźców. W ośrodku są przygotowywane kolejne miejsca. W sumie w klasach można zakwaterować jeszcze 30 osób, a w sali gimnastycznej ustawić 75 łóżek.

  Źródło: UM Kamienna Góra

  Ostatnie artykuły

  Ostatnie artykuły