Uciekł z miejsca kolizji

0
109

W piątek na terenie Kamiennej Góry doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego, po którym sprawca odjechał z miejsca. Współpraca świadków z policjantami Referatu Ruchu Drogowego z Kamiennej Góry oraz Jeleniej Góry doprowadziła do ustalenia, a następnie rozliczenia młodego kierowcy, który miał już wiele na swoim drogowym sumieniu. Zatrzymanie dowodu rejestracyjnego, 3000 złotych mandatu karnego to jednak najmniejszy jego problem w obliczu utraty uprawnień do kierowania …

Około godziny 8:00 w piątek 16 grudnia 2022 roku przy ul. Kościuszki w Kamiennej Górze kierujący busem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wjechał na chodnik w rejonie przejścia dla pieszych, a następnie uderzył w prawidłowo zaparkowany pojazd, który stał na parkingu.

Ruch pieszych o tej porze, w rejonie szkoły, był zwiększony, więc kierujący miał wiele szczęścia, że nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał. Jego późniejsze zachowanie było karygodne, bowiem odjechał on z miejsca, nawet nie upewniając się, czy nikomu nie zrobił krzywdy.

W wyniku współpracy pomiędzy świadkami tej kolizji, a policjantami z Referatu Ruchu Drogowego z Kamiennej Góry oraz Jeleniej Góry w ciągu kilku godzin ustalono sprawcę tego zdarzenia. Jak się okazało kierującym był 20-latek z powiatu karkonoskiego. W ciągu ostatnich kilku miesięcy na swoim koncie posiadał już dwie kolizje oraz wykroczenia dotyczące przekroczenia prędkości. Zdarzenie, do którego doprowadził było trzecim związanym z zagrożeniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ciągu 2 lat od wydania prawa jazdy, co oznaczało dla niego utratę uprawnień do kierowania.

Policjanci oprócz zatrzymania 20-latkowi prawa jazdy, nałożyli na niego mandat karny w kwocie 3000 złotych i 10 punktów karnych, a dodatkowo z powodu uszkodzeń pojazdu zatrzymali dowód rejestracyjny.

Nie ma przyzwolenia na takie nieodpowiedzialne zachowanie na drodze!

Kamiennogórska policja przypomina, że kierujący, który uczestniczy w zdarzeniu drogowym, w którym nie ma rannych, jest obowiązany:
1) zatrzymać pojazd, nie powodując przy tym zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego;
2) przedsięwziąć odpowiednie środki w celu zapewnienia bezpieczeństwa ruchu w miejscu wypadku;
3) niezwłocznie usunąć pojazd z miejsca wypadku, aby nie powodował zagrożenia lub tamowania ruchu, jeżeli nie ma zabitego lub rannego;
4) podać swoje dane personalne, dane personalne właściciela lub posiadacza pojazdu oraz dane dotyczące zakładu ubezpieczeń, z którym zawarta jest umowa obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, na żądanie osoby uczestniczącej w wypadku.

Źródło: KPP Kamienna Góra st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj