Ukradł kartę,płacił nią w sklepie

0
3

Wczoraj, 02 lipca 2024 roku, po godzinie 14 dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zostali wezwani do jednego z mieszkania na terenie Kamiennej Góry, gdzie kobieta potrzebowała pomocy.

Jak się okazało, to partner kobiety, pomimo jej sprzeciwów wyciągnął z jej torebki kartę bankomatową i oddalił się w kierunku sklepu. Dzielnicowi wiedzieli, jak wygląda mężczyzna i znając swój teren, rozpoczęli poszukiwania złodzieja. W pewnym momencie zauważyli, że 56-latek przemieszcza się pomiędzy budynkami. Niestety na widok policjantów, podjął on decyzje o ucieczce. Ten pościg pieszy był krótki i zakończył się bardzo szybkim obezwładnieniem i zatrzymaniem uciekiniera.

Policjanci ustalili, że 56-latek zdążył skorzystać z karty, kupując w pobliskim sklepie alkohol, tym samym wyczerpując znamiona przestępstwa kradzieży z włamaniem.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie oczekuje na przedstawienie zarzutów. Kradzież z włamaniem to przestępstwo, za które grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze sierżant sztabowy Katarzyna Trzepak-Balicka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj