Ukradł sejf

0
372

W dniu 17 sierpnia br. policjanci z Komisariatu Policji w Lubawce, namierzyli a następnie błyskawicznie zatrzymali w bezpośrednim pościgu, sprawcę kradzieży sejfu, w którym znajdowało się ponad 14 tys.zł. 41-letni mieszkaniec gminy Lubawka w dniu 18 sierpnia br. usłyszał zarzut w tej sprawie, do którego się przyznał. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W dniu 17 sierpnia br. 41-letni mieszkaniec gminy Lubawka, wykorzystując nieobecność właściciela posesji, na której wykonywał drobne prace malarskie, wszedł do wnętrza jego domu i ukradł zamknięty sejf wraz z gotówką, jaka znajdowała się w środku. Następnie przez nikogo nie zatrzymywany, opuścił dom i uciekł, chowając sejf pod kurtką.

Tylko dzięki czujności dwóch mieszkańców Lubawki i błyskawicznej reakcji policjantów z tamtejszego Komisariatu udało się zaraz po zdarzeniu zatrzymać mężczyznę. Odzyskano również skradziony sejf wraz ze znajdującą się w jego wnętrzu gotówką w kwocie ponad 14 tys.zł. Zatrzymany 41-latek nie krył zdziwienia skuteczności policjantów. Odwagi i animuszu dodawały mu promile, których w wydychanym powietrzu w chwili zatrzymania miał ponad 3.

Noc spędził w policyjnym areszcie, a w dniu dzisiejszym (18 sierpnia br.) usłyszał zarzut kradzieży cudzego mienia, do którego się przyznał. Mężczyzna ten jest dobrze znany policjantom. W przeszłości był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Obecnie grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Kamienna Góra Oficer Prasowy asp. Paulina Basta Foro: KP Lubawka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj