Ukradł sprzęt do ćwiczeń

0
31

Kryminalni kamiennogórskiej jednostki podczas wykonywanych czynności rozpoznali sprawcę kradzieży, do której doszło na terenie miasta na początku kwietnia. Kwestią czasu było zatrzymanie 32-latka, który po tym jak wyspał się na ławce do ćwiczeń, postanowił zabrać ze sobą część sprzętu do siłowni spod jednego z mieszkań. Za ten czyn grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności. Zabezpiecz swoje mienie przed kradzieżą – nie daj okazji złodziejowi.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze pracowali przy sprawie kradzieży, do której doszło na terenie miasta na początku kwietnia. Mundurowi w trakcie wykonywania czynności rozpoznali na monitoringu sprawcę tego czynu.

Okazał się nim być 32-latek, który pewnej kwietniowej nocy postanowił się przespać na sprzęcie do ćwiczeń przed jednym z mieszkań. Kiedy się obudził stwierdził, że część z tych rzeczy do siłowni zabierze ze sobą. Wartość strat opiewała na kwotę 650 złotych.

Zatrzymany mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa. Kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy, aby zabezpieczać swoje mienie przed kradzieżą. Nigdy nie ma pewności, że miejsce, w którym pozostawiamy swoje rzeczy jest bezpieczne. Odpowiednie drzwi, zabezpieczenie w postaci zamka, a także dobrej jakości monitoring to kilka elementów, które wpływają na zmniejszenie prawdopodobieństwa stania się ofiarą tego przestępstwa.


Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj