środa, 17 kwietnia, 2024
More
  Strona głównaKronika policyjnaUstrzeleni w akcji „Trzeźwy Poranek”

  Ustrzeleni w akcji „Trzeźwy Poranek”

  -

  Działania funkcjonariuszy Ruchu Drogowego, Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, w ramach jednej z priorytetowych akcji „Trzeźwy Poranek”, ukierunkowanej na eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących, ponownie doprowadziły do ujawnienia miłośników jazdy na „podwójnym gazie”.

  15 września 2022 roku funkcjonariusze kamiennogórskiej drogówki przeprowadzali kontrole pod kątem stanu trzeźwości kierujących pojazdami. Wykonali blisko 500 badań na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Niestety pomimo szeroko zakrojonych działań prewencyjnych,  funkcjonariusze wciąż zatrzymują na drogach nietrzeźwych kierowców. O godzinie 8:00 w Marciszowie mieszkaniec gminy Lubawka, 25-letni mężczyzna, w wyniku przeprowadzonego badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, uzyskał wynik 0,23 mg/l. W niemalże tym samym czasie, policyjny alkomat zarejestrował u 39-letniego mieszkańca gminy Marciszów, z wynikiem 0,14 mg/l. Natomiast po godz. 9:00 w Kamiennej Górze, na ul. Jeleniogórskiej, funkcjonariusze zatrzymali 22- latka, mieszkańca gminy Kamienna Góra, który wydmuchał  0,12 mg/l. Panowie stracili prawo jazdy, a o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

  Alkohol utrzymuje się w organizmie dłużej, niż może ci się wydawać. Nie wierz w mity o alkoholu!!!
      • Kawa i prysznic sprawią, że możesz poczuć się lepiej i bardziej rześko, ale to nie znaczy,
  że w ten sposób wytrzeźwiejesz. Żadne działania „z zewnątrz” nie przyspieszają procesu spalania alkoholu!!!!
      • Tłusty posiłek sprawia, że alkohol dłużej utrzymuje się w organizmie, choć często w niższym stężeniu, niż w przypadku gdybyśmy nic nie zjedli. Nie przyspieszają procesu spalania alkoholu, nawet jeśli odczujemy ogólną poprawę samopoczucia.
      • Wysiłek fizyczny również może sprawić, że poczujemy się lepiej, jednak nie sprawi, że wątroba zacznie szybciej pracować.
  Jeśli piłeś alkohol, nie wsiadaj za kierownicę!!!

   Źródło: KPP Kamienna Góra mł. asp. Elwira Hajduga

  Ostatnie artykuły

  Ostatnie artykuły