czwartek, 30 marca, 2023
More
  Strona głównaAktualnościUwaga - kierowcy !! Nowy rok nowe prawo

  Uwaga – kierowcy !! Nowy rok nowe prawo

  -

  Kłopoty z rejestracją a OC

  Pandemia koronawirusa poważnie zmieniła nasze życie w wielu aspektach. Jednym z nich jest działanie urzędów. Obecnie starostwa pracują w trybie dostosowanym do wymogów sanitarnych, co wpływa na mniejszą wydolność wydziałów komunikacji. Dodatkowo od 1 stycznia 2021 r. nie obowiązuje już wydłużenie do 180 dni czasu na zarejestrowanie sprowadzonego pojazdu. Oznacza to, że w urzędach może być więcej interesantów. Już teraz w wielu miastach na zarejestrowanie pojazdu czeka się 3–4 tygodnie. W przypadku zakupu używanego lub sprowadzonego auta może być to problem.

  Zgodnie z polskimi przepisami po zakupie używanego pojazdu jego polisa OC obowiązuje tylko do końca terminu ochrony i automatycznie się nie przedłuża. Tymczasem powszechną praktyką jest sprzedawanie auta pod koniec ochrony ubezpieczeniowej. Może więc zdarzyć się, że po zakupie auta, ale przed jego przerejestrowaniem polisa OC wygaśnie. Część kierowców w takim przypadku nie robi nic, licząc na szczęście. To błąd. Nawet jeśli pojazd nie jest w tym czasie używany, po jego zarejestrowaniu do gry może wejść Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

  Ostatnie artykuły

  [td_block_social_counter custom_title="Zostańmy w kontakcie" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#ea2e2e" f_header_font_family="522" f_header_font_transform="uppercase" f_header_font_style="italic" f_header_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxNSIsInBvcnRyYWl0IjoiMTQifQ==" facebook="lubawka24" youtube="channel/UCoLhpxTmCP3sfQyrr4pwI4A" style="style10 td-social-boxed td-social-colored" tdc_css="eyJwaG9uZSI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMzIiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBob25lX21heF93aWR0aCI6NzY3fQ=="]

  Ostatnie artykuły