W Niemczech padł kolejny rekord

0
328

Liczba zakażeń wirusem SARS-Cov-2 w Niemczech wzrosła w czwartek o 29 426. To największy dobowy wzrost infekcji od 8 stycznia. Rząd federalny próbuje przeforsować projekt wprowadzenia surowych obostrzeń w całym kraju, aby powstrzymać trzecią falę epidemii.
Liczba zgonów zakażonych osób wrosła w ciągu ostatniej doby o 293. Tym samy łączna liczba ofiar w Niemczech zwiększyła się do 79 381.

Liczba nowych infekcji na 100 000 mieszkańców w ciągu siedmiu dni wzrosła do 160 według danych Instytutu Roberta Kocha.

Rząd federalny chce wprowadzić tzw. “hamulec bezpieczeństwa” oraz nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu infekcjom. Nowe przepisy były negocjowane we wtorek od rana przez wiele godzin. Członkowie rządu zgodzili się na przyjęcie najważniejszych punktów projektu przygotowanego przez kancelarię kanclerz Niemiec.Oznacza to, że w całych Niemczech ludzie będą musieli dostosować się do zasad narzuconych przez rząd w berlinie dot. przemieszczania się i zamknięcia sklepów.

W rejonach kraju, w których tygodniowa zapadalność na koronawirusa przekracza 100 ma zostać wprowadzona godzina policyjna od 21:00 do 5:00. Można będzie w tym czasie wyjść z mieszkania tylko, aby wyprowadzić psa albo aby pójść do pracy.

Szkoły mają zostać zamknięte w miejscach, gdzie siedmiodniowa zapadalność na 100 000 mieszkańców wynosi ponad 200.

W rejonach z dużą liczbą wszystko ma zostać zamknięte poza: sklepami spożywczymi, drogeriami, aptekami, sklepami ogrodniczymi i salonami fryzjerskimi. Możliwe ma być uprawianie tylko sportów indywidualnych.

Źródło: Bild.de

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj