W “Trzeźwy poranek”nie wszyscy byli trzeźwi

0
68

W poniedziałek funkcjonariusze w całym garnizonie dolnośląskim prowadzili wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierujących. Kamiennogórscy policjanci przeprowadzili ponad 1000 badań, niestety dwóch kierowców postanowiło, że trzeźwość nie będzie im potrzebna do jazdy.

Apele, wzmożone kontrole, akcje informacyjne, surowe konsekwencje – to nadal za mało aby kierowcy nie wsiadali do samochodu pod wpływem alkoholu czy innych środków.
5 grudnia 2022 roku w całym garnizonie dolnośląskim trwał „trzeźwy poranek”.

Na terenie powiatu kamiennogórskiego policjanci Referatu Ruchu Drogowego skontrolowali pod kątem stanu trzeźwości ponad 1000 kierujących. Niestety dwie osoby postanowiły wsiąść za kierownicę, będąc pod wpływem alkoholu.

W Lubawce po godzinie 6:00 policjanci ujawnili 49-letniego kierującego z powiatu kamiennogórskiego, który wydmuchał prawie 0,6 promila. Odpowie on za przestępstwo, za które grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Natomiast po godzinie 7:00 funkcjonariusze kontrolując stan trzeźwości kierujących przy ulicy Spacerowej w Kamiennej Górze zatrzymali 31-latka z Kamiennej Góry, który w organizmie miał ponad 0,3 promila alkoholu. Mężczyzna odpowie za swoje czyny przed sądem. Grozi mu kara aresztu lub grzywna do 30 tysięcy złotych.

Obydwu nieodpowiedzialnych mężczyzn czeka również zakaz prowadzenia pojazdów.

Być może ta dotkliwa kara sprawi, że już więcej nie wsiądą do samochodu będąc pod wpływem alkoholu.

Źródło: KPP Kamienna Góra st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj