Wielokrotny sprawca kradzieży zatrzymany

0
14

Splot wydarzeń pozwolił na zatrzymanie wielokrotnego sprawcy kradzieży z włamaniem. Zebrany przez kamiennogórskich policjantów materiał dowodowy umożliwił przedstawienie mężczyźnie 27 zarzutów, głównie związanych z kradzieżami na ogrodach działkowych. 53-latek decyzją Sądu Rejonowego w Kamiennej Górze trafił do aresztu na 3 miesiące.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze późnym wieczorem zostali skierowani na interwencję, w której mężczyzna wszedł do hotelu i został rozpoznany jako sprawca kradzieży, do której doszło kilka dni wcześniej. Z tego powodu został ujęty przez właściciela.

Podczas obsługiwania tego zdarzenia policjanci otrzymali informację, że kilkanaście metrów dalej nieznany sprawca dokonał kradzieży z włamaniem do lokalu gastronomicznego. Sprawca wybił szybę, a następnie zabrał z wnętrza telefon komórkowy. Podejrzenia mundurowych, co do powiązania tych dwóch zdarzeń się potwierdziły. Dobrze znany mundurowym 53-latek posiadał przy sobie skradzione mienie.

Funkcjonariusze policji zatrzymali mężczyznę, który na swoim sumieniu miał dużo więcej przestępstw. W sumie przedstawiono mu 27 zarzutów, związanych z kradzieżami z włamaniem do różnych miejsc na terenie miasta. Większość z nich dotyczyła ogrodów działkowych.

Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zebranym przez policjantów, przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej i zastosował wobec 53-latka, środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Źródło: KPP Kamienna Góra st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj