środa, 29 marca, 2023
More
  Strona głównaAktualnościWracają połączenia międzynarodowe na Dolnym Śląsku

  Wracają połączenia międzynarodowe na Dolnym Śląsku

  -

  W porozumieniu z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, który odpowiada za organizację transportu kolejowego w regionie, Koleje Dolnośląskie przywracają pociągi od poniedziałku, 18 stycznia 2021r. kursowanie zawieszonych pociągów międzynarodowych. Pociągi będą kursowały zgodnie z rocznym rozkładem jazdy wprowadzonym w grudniu 2020r .

  Zmiany obejmą trzy linie transgraniczne. Pasażerowie ponownie będą mogli korzystać z połączeń, realizowanych przez Koleje Dolnośląskie na odcinkach granicznych Zgorzelec-Goerlitz, Międzylesie-Lichkov oraz Szklarska Poręba Górna-Harrachov.

  Wszystkie one będą kursowały jak przed ich zawieszeniem, czyli zgodnie z wprowadzonym 13 grudnia minionego roku rocznym rozkładem jazdy (aktualne zmiany i korekty są dostępne na stronie przewoźnika (kliknij)). Bez zmian kursować będą pociągi na odcinkach Zasieki-Forst (Lausitz) i Lubawka-Kralovec, których z przyczyn technicznych nie obejmowało grudniowe zawieszenie.

  – Cieszymy się z decyzji organizatora, ponieważ będziemy mogli wrócić na wszystkie nasze trasy a pasażerowie po obu stronach granicy ponownie uzyskają możliwość korzystania z połączeń kolejowych – powiedział Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

  Źródło: Koleje Dolnośląskie / Bartłomiej Rodak

  Ostatnie artykuły

  [td_block_social_counter custom_title="Zostańmy w kontakcie" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#ea2e2e" f_header_font_family="522" f_header_font_transform="uppercase" f_header_font_style="italic" f_header_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxNSIsInBvcnRyYWl0IjoiMTQifQ==" facebook="lubawka24" youtube="channel/UCoLhpxTmCP3sfQyrr4pwI4A" style="style10 td-social-boxed td-social-colored" tdc_css="eyJwaG9uZSI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMzIiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBob25lX21heF93aWR0aCI6NzY3fQ=="]

  Ostatnie artykuły