Wracają połączenia międzynarodowe na Dolnym Śląsku

0
240

W porozumieniu z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, który odpowiada za organizację transportu kolejowego w regionie, Koleje Dolnośląskie przywracają pociągi od poniedziałku, 18 stycznia 2021r. kursowanie zawieszonych pociągów międzynarodowych. Pociągi będą kursowały zgodnie z rocznym rozkładem jazdy wprowadzonym w grudniu 2020r .

Zmiany obejmą trzy linie transgraniczne. Pasażerowie ponownie będą mogli korzystać z połączeń, realizowanych przez Koleje Dolnośląskie na odcinkach granicznych Zgorzelec-Goerlitz, Międzylesie-Lichkov oraz Szklarska Poręba Górna-Harrachov.

Wszystkie one będą kursowały jak przed ich zawieszeniem, czyli zgodnie z wprowadzonym 13 grudnia minionego roku rocznym rozkładem jazdy (aktualne zmiany i korekty są dostępne na stronie przewoźnika (kliknij)). Bez zmian kursować będą pociągi na odcinkach Zasieki-Forst (Lausitz) i Lubawka-Kralovec, których z przyczyn technicznych nie obejmowało grudniowe zawieszenie.

– Cieszymy się z decyzji organizatora, ponieważ będziemy mogli wrócić na wszystkie nasze trasy a pasażerowie po obu stronach granicy ponownie uzyskają możliwość korzystania z połączeń kolejowych – powiedział Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Źródło: Koleje Dolnośląskie / Bartłomiej Rodak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj