Wspólne działania Policji i SOK

0
242

W dniu 24 marca br. dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze wspólnie z funkcjonariuszami ze Służby Ochrony Kolei, na terenie podległym tutejszej jednostce prowadzili działania w ramach akcji “24-Blue RAD”, realizowanej w ramach międzynarodowej organizacji państw członkowskich UE – RAILPOL, a przygotowanych przez członków Rady Strategicznej oraz członków Grupy Roboczej pn. “Przestępczość & nielegalna migracja”.

W dniu 24 marca br. dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze wspólnie z funkcjonariuszami ze Służby Ochrony Kolei, na terenie podległym tutejszej jednostce prowadzili działania kontrolno – prewencyjne na obszarach kolejowych w ramach akcji “24-Blue RAD”, realizowanej w ramach międzynarodowej organizacji państw członkowskich UE – RAILPOL, a przygotowanych przez członków Rady Strategicznej oraz członków Grupy Roboczej pn. “Przestępczość & nielegalna migracja”. Głównym celem takich działań jest zapobieganie niszczeniu mienia i kradzieży elementów infrastruktury kolejowej.

Wspólne działania zostały zaplanowane w dniach 24 i 25 marca br. na terenie państw członkowskich organizacji RAILPOL. Jest to europejskie stowarzyszenie kolejowych sił policyjnych, a więc tych organizacji, które w Unii Europejskiej są odpowiedzialne za ochronę kolei.

Celem tych działań jest kontrola obszarów kolejowych pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa, przestrzegania przepisów porządkowych oraz zapobiegania przestępczości.

Funkcjonariusze kontrolowali osoby przemieszczające się na obszarze kolejowym, patrolują rejony dzikich przejść przez tory, kontrolują punkty skupu złomu, reagują na wszelkie przypadki niszczenia mienia czy też kradzieży elementów infrastruktury kolejowej. Pod lupą są także kierujący samochodami i ich zachowanie na przejazdach kolejowych. Ma to zapobiegać m.in. wypadkom, które zdarzają się właśnie w takiego typu miejscach.

Źródło: KPP Kamienna Góra asp. Paulina Basta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj