wtorek, 31 stycznia, 2023
More

  Wyeliminowani z dróg

  -

  Kamiennogórscy policjanci w ciągu kilku ostatnich dni zatrzymali kolejnych kierujących, którzy swoim postępowaniem stwarzali śmiertelne zagrożenie w ruchu drogowym. Mimo skierowania licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu, zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg.

  Minionej doby kamiennogórscy funkcjonariusze, podczas patrolowania miasta, zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki VW Polo. Kierującą okazała się 55 letnia mieszkanka powiatu kamiennogórskiego. Podczas wykonywanych czynności mundurowi wyczuli od kobiety woń alkoholu. Kierująca została poddana badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 0,58 promila. Straciła już prawo jazdy, teraz odpowie karnie. Grozi jej kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2, oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata.

  Kolejnym nieodpowiedzialnym kierowcą okazałą się 24 letni mieszkaniec Legnicy, który na terenie miejscowości Lubawka, został zatrzymany do kontroli drogowej. Mężczyzna na widok policyjnego radiowózu znacznie przyśpieszył, co wzbudziło podejrzenie funkcjonariuszy. Wykonane badanie testerem wykazało w organizmie obecność amfetaminy-metamfetaminy. Mężczyźnie pobrano krew do dalszych badań, po wykonaniu czynności został zwolniony.  O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

  Policjanci apelują o trzeźwą jazdę. Kierowanie pojazdem po alkoholu lub środków odurzających, jest niebezpieczne i powoduje realne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego.   Będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcja opóźniona. Nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury. To wszystko powoduje, że nie powinniśmy wsiadać za kierownicę.  Konsekwencje nietrzeźwych kierowców ponoszą nie tylko oni, ale również ich pasażerowie oraz inni uczestnicy ruchu drogowego. 

  Źródło: Oficer Prasowy asp.szt. Marta Nieć Wierzbicka

  Ostatnie artykuły

  Zostańmy w kontakcie

  1,894FaniLubię
  12SubskrybującySubskrybuj

  Ostatnie artykuły