czwartek, 30 marca, 2023
More
  Strona głównaAktualnościWykonano montaż figury św. Jana Nepomucena w Kamiennej Górze

  Wykonano montaż figury św. Jana Nepomucena w Kamiennej Górze

  -

  W dniu 15 października 2020 roku wykonano montaż figury św. Jana Nepomucena w Kamiennej Górze. Figura została ustawiona przy rzece Bóbr, na postumencie z piaskowca przy moście na ul. Papieża Jana Pawła II w Kamiennej Górze.

  Przypominamy, że 300-letnia figura z Kamiennej Góry odzyskała m.in. ukruszony nos i wiele innych detali. Po dokładnym umyciu figury uzupełniono ubytki i wzmocniono strukturę kamienia. Rzeźba została odsolona. Przeprowadzono również proces hydrofobizacji, który zapobiegnie wnikaniu wody w głąb struktury kamienia.

  Pomnik wcześniej znajdował się na placu przykościelnym parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła, gdzie stał nieco zapomniany przez 150 lat. Wcześniej Nepomucen był ozdobą okolic ratusza. 
  Prace renowacyjne sfinansował Urząd Miasta w Kamiennej Górze.

  Zapraszamy również na uroczystość odsłonięcia odnowionej figury, która odbędzie się 18 października br. o godzinie 13 przy ul. Mostowej w Kamiennej Górze. Spotkanie odbędzie się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa wynikających z pandemii. 

  Program:

  godz. 12 | msza święta w intencji mieszkańców Kamiennej Góry | kościół pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kamiennej Górze

  godz. 13 | odsłonięcie odnowionego pomnika św. Jana Nepomucena | 
  Kamienna Góra ul. Mostowa

  godz. 17 | prelekcja “Kult św. Jana Nepomucena na ziemi kamiennogórskiej” | sala witrażowa w ratuszu

  Ostatnie artykuły

  [td_block_social_counter custom_title="Zostańmy w kontakcie" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#ea2e2e" f_header_font_family="522" f_header_font_transform="uppercase" f_header_font_style="italic" f_header_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxNSIsInBvcnRyYWl0IjoiMTQifQ==" facebook="lubawka24" youtube="channel/UCoLhpxTmCP3sfQyrr4pwI4A" style="style10 td-social-boxed td-social-colored" tdc_css="eyJwaG9uZSI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMzIiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBob25lX21heF93aWR0aCI6NzY3fQ=="]

  Ostatnie artykuły