środa, 14 lutego, 2024
More
  Strona głównaKronika policyjnaZ niecodzienną propozycją kierowcy ....

  Z niecodzienną propozycją kierowcy ….

  -

  Patrol interwencyjny 12 kwietnia br. usiłował zatrzymać do kontroli pojazd Seat Cordoba. Kierujący nie reagował nie wydawane polecenia i wjeżdżał do swojego garażu. Po zastosowaniu wobec mężczyzny siły fizycznej oraz kajdanek, w trakcie dalszych czynności okazało się, że 28-latek prowadził pojazd mając ponad 2 promile w wydychanym powietrzu. Dodatkowo za odstąpienie od dalszych działań, zaproponował policjantowi 30 tysięcy złotych.

  12 kwietnia bieżącego roku około godziny 16:40 policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego postanowili dokonać kontroli drogowej pojazdu marki Seat Cordoba, jednak kierujący nie zamierzał się zatrzymać. Zaczął wjeżdżać swoim samochodem do garażu, nie reagując na wydawane polecenia. Funkcjonariusze zmuszeni byli użyć siły fizycznej oraz kajdanek z uwagi na zachowanie mężczyzny. Po umieszczeniu go w radiowozie zachowywał się opryskliwie, nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy, a także nie chciał podać swoich danych. Podczas wykonywanych czynności został zbadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem ponad 2 promili. 28-latek został zatrzymany, a następnie przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze.
  Niestety pomysł, na który wpadł w trakcie dalszych czynności nie należał do najlepszych. Obiecywał on 30 tysięcy złotych funkcjonariuszowi, który go zatrzymał za odstąpienie od czynności służbowych. Swoje zachowanie motywował chęcią powrotu do domu z powodu rozpoczęcia nowej pracy.
  28-latek przyznał się do części zarzucanych mu czynów. Prokuratura zastosowała wobec mężczyzny dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe.
  Przypominamy, że obietnica udzielenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu wiąże się z odpowiedzialnością karną z art. 229 Kodeksu Karnego, za którą grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

  Źródło: KPP Kamienna Góra sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka

  Poprzedni artykuł
  Następny artykuł

  Ostatnie artykuły

  Ostatnie artykuły