Z ostatniej chwili – nowe obostrzenia !!

0
352

Dziś 26 lutego 2021r. w życie wchodzi nowe rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń ,nakazów i zakazów.Podpisane przez premiera Mateusza Morawieckiego.

W przypadku województwa województwa warmińsko-mazurskieg wprowadzono dodatkowe obostrzenia związane m.in. z zamknięciem basenów, ograniczeniami w zakresie prowadzenia usług hotelarskich, z ograniczeniami związanymi z prowadzeniem działalności kulturalnej (kina, teatry), związanymi ze sportem, z działalnością kasyn oraz działalnością tzw. galerii handlowych.

Ograniczenia na granicy lądowej z Republiką Czeską i z Republiką Słowacką. Osoba przekraczająca tę granicę będzie obowiązana do posiadania negatywnego wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 wykonanego przed przekroczeniem granicy, w okresie 48 godzin, licząc od momentu wyniku podanego danego testu.

Na kwarantannę po przekroczeniu granicy nie muszą się udać pracownicy transgraniczni i osoby wykonujące czynności zawodowe, służbowe lub zarobkowe w Polsce, lub w Czechach. Mają jednak obowiązek udokumentować ten fakt dokumentem wystawionym przez pracodawcę w języku polskim albo w języku angielskim.

Ograniczemia, które obowiązywać miały do dnia 28 lutego 2021 r., zostałaje przedłużone do dnia 14 marca 2021 r. Chodzi o dotychczasowe zasady bezpieczeństwa dotyczące kultury, sportu i hoteli.

Hotele zostają otwarte (poza województwem warmińsko-mazurskim), ale obłożenie pokoi tylko w 50%. Restauracje w hotelach nadal zamknięte . Posiłki tylko na wynos do pokoi.

Otwarte kina, teatry, opery, filharmonie, muzea i galerie sztuki w reżimie sanitarnym – ( kino i teatr) – 50% miejsc .

Ponadto rząd wprowadza ograniczenia w zakresie przekraczania granicy lądowej z Republiką Czeską i z Republiką Słowacką. “Osoba przekraczająca tę granicę będzie obowiązana do posiadania negatywnego wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 wykonanego przed przekroczeniem granicy, w okresie 48 godzin, licząc od momentu wyniku tego testu” – informuje resort zdrowia w dokumencie.

Do 14 marca pozostają zamknięte dyskoteki i kluby nocne. Wyłączone zostają – miejsca do tańca w sportowych klubach tanecznych. W dalszym ciągu nieczynne pozostają : – aquaparki – siłownie – kluby i centra fitness – kasyna – salony gier

Wyłączone pozostają – klubów działających w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów i dla członków kadry narodowej polskich związków sportowych

Dla ludzi rozpoczynających rehabilitację leczniczą wymagany obowiązkowo negatywny wynik testu w terminie nie wcześniejszym niż 4 dni przed terminem rozpoczęcia turnusu rehabilitacyjnego, a nie jak dotychczas w terminie 6 dni.

Do pobrania – klik

Źródło: gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj