Za kierownicą i prawie 3 promile w wydychanym powietrzu

0
24

W niedzielę 05 czerwca 2022 roku funkcjonariusze kamiennogórskiej drogówki wyeliminowali z ruchu w ciągu kilku godzin dwóch nietrzeźwych kierujących przy ul. Jeleniogórskiej w Kamiennej Górze. Jeden z nich z prawie 3 promilami jechał do pracy…

Pomimo licznych apeli o rozsądek i odpowiedzialność, niektórzy nadal za nic mają bezpieczeństwo swoje i innych osób. Stale zdarzają się osoby, które wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu.
05 czerwca 2022 roku około godziny 16:00 kierujący pojazdem osobowym marki Renault został zatrzymany do kontroli przy ul. Jeleniogórskiej przez kamiennogórskich policjantów. Jak się okazało posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów z powodu jazdy pod wpływem alkoholu. Mężczyzna ten został poddany badaniu stanu trzeźwości, który wykazał prawie 3 promile w wydychanym powietrzu. W takim stanie jechał… do pracy.
Kilka godzin później w tym samym miejscu, ci sami funkcjonariusze dokonali kontroli pojazdu marki Volkswagen, którym kierowała 33-letnia kobieta. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wyniosło 1,5 promila. Kierująca straciła prawo jazdy, a za swój czyn odpowie przed sądem.
Odpowiedzialność karna powinna skłonić te osoby do refleksji nad swoim zachowaniem.

Źródło: KPP Kamienna Góra sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj