czwartek, 30 marca, 2023
More
  Strona głównaAktualnościZamknięcie bądź uszczelnienie południowych granic Polski - z Czechami i Słowacją.

  Zamknięcie bądź uszczelnienie południowych granic Polski – z Czechami i Słowacją.

  -

  Minister zdrowia Adam Niedzielski był gościem porannym programie Radia ZETw rozmowie z Joanną Komolką.

  • Dzisiejsze wyniki nadal pokazują duże przyrosty, mówię o przyrostach względem poprzedniego tygodnia. Dzisiaj mamy dokładnie 8,5 tys. nowych zakażeń, to jest o 200 mniej niż wczoraj, ale tak jak mówiłem, trzeba to odnosić do poprzedniego tygodnia. Tutaj utrzymuje się ta wysoka różnica, bo to jest różnica rzędu 2 tys. przypadków. Już nie mówimy o jakichś kilkudziesięciu, kilkuset przypadkach więcej, ale o skali powyżej tysiąc – poinformował.

  Adam Niedzielski podkreślił, że potwierdza to fakt, że trzecia fala koronawirusa jest już obecna w Polsce. Zasugerował też, że rząd bierze pod uwagę zamknięcie bądź uszczelnienie południowych granic Polski – z Czechami i Słowacją. Stwierdził, że zarówno w przypadku transportu publicznego, jak i prywatnego, osoby wjeżdżające na teren Polski z tych państw musiałyby przedstawić negatywny wynik na obecność koronawirusa.

  Źródło: Radio Zet / PAP


  Ostatnie artykuły

  [td_block_social_counter custom_title="Zostańmy w kontakcie" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#ea2e2e" f_header_font_family="522" f_header_font_transform="uppercase" f_header_font_style="italic" f_header_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxNSIsInBvcnRyYWl0IjoiMTQifQ==" facebook="lubawka24" youtube="channel/UCoLhpxTmCP3sfQyrr4pwI4A" style="style10 td-social-boxed td-social-colored" tdc_css="eyJwaG9uZSI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMzIiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBob25lX21heF93aWR0aCI6NzY3fQ=="]

  Ostatnie artykuły