Zaproszenie na “Majówkę”

0
168

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lubawce z okazji majówki przygotował propozycje dla mieszkańców.

Tegoroczna majówka w Lubawce rozpocznie się Mityngiem Lekkoatletycznym LubawkAthletics, który rozpocznie się w sobotę o godz. 10:30. Organizatorzy zapowiadają, że pojawią się na nim zawodnicy z czołówek krajowych rankingów.

W poniedziałek wydarzenia majówkowe będą miały miejsce w Parku Watra. Tam od godz. 16:00 będą się odbywać zabawy i animacje tematyczne dla dzieci, których motywem przewodnim będzie Europa. Po Pikniku do północy trwać będzie otwarta dla wszystkich dyskoteka.

W Święto Flagi, 2 maja, na dzieci i młodzież czekać będą warsztaty artystyczne w biało-czerwonych barwach. “Chodnikowo – Kreatywna Ulica” zaaranżowana zostanie wzdłuż ul. Kamiennogórskiej. Będzie można również stworzyć swoją własną pracę na konkurs plastyczny. O godz. 18:00 w Domu Kultury wystąpi Lech Dyblik, znany aktor i twórca, który zaprezentuje swój program artystyczny. Wstęp na koncert jest bezpłatny a zaproszenia odbierać będzie można od 24 kwietnia w Domu Kultury.

Trzeci dzień Majówki to Święto Konstytucji. O godz. 12:00 w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP w Lubawce zostanie odprawiona Msza Święta, po niej zaś spod kościoła w stronę Domu Kultury przejdzie majówkowy korowód. Wtedy też będzie ostatnia szansa, by stworzyć swoją pracę na konkurs plastyczny, którego rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników nastąpi zaraz po korowodzie.

Również 3 maja o godz. 17:00 w Ogrodzie Świętej Jadwigi w Chełmsku Śląskim odbędą się animacje, gry, zabawy i konkursy z nagrodami. Tematem przewodnim pikniku będzie hasło: “Zjednoczeni w Różnorodności, czyli Polska w Europie”.

Źródło: Dom Kultury w Lubawce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj