środa, 6 grudnia, 2023
More
  Strona głównaKronika policyjnaZatrzymany za kradzieże z włamaniem i zniszczenia aut

  Zatrzymany za kradzieże z włamaniem i zniszczenia aut

  -

  W ubiegłym tygodniu kamiennogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o m.in. dokonanie zniszczenia opon w samochodach oraz usiłowanie kradzieży z włamaniem. Wartość uszkodzeń opiewa na łączną kwotę 4000 złotych. Wpadł w ręce policjantów po jednej z interwencji…

  Policjanci Referatu Ruchu Drogowego w czwartek, 27 października 2022 roku, interweniowali wobec mężczyzny, który miał chodzić po jednej z kamiennogórskich ulic i wymachiwać długim nożem.

  Po przyjeździe patrolu na miejsce 24-latek odłożył niebezpieczny przedmiot. Twierdził, że nie rozumie dlaczego, to taki problem. Stwierdził, że chciał poćwiczyć na świeżym powietrzu, bo w mieszkaniu nie ma miejsca.

  Podczas trwania interwencji mężczyzna był coraz bardziej poddenerwowany i w pewnym momencie  postanowił, że wskoczy do rzeki i spróbuje swoich sił w ucieczce. Policjant z Referatu Ruchu Drogowego nie wahał się ani chwili i już po krótkim pościgu złapał uciekiniera. Funkcjonariusz zmuszony był użyć siły fizycznej aby obezwładnić mężczyznę, który nadal próbował wyrwać się z jego rąk.

  Policjanci Wydziału Kryminalnego w toku czynności pozaprocesowych ustalili, że to właśnie  mężczyzna wobec, którego podejmowana jest interwencja może być sprawcą uszkodzeń opon w samochodach zgłaszanych w ostatnich tygodniach na terenie Kamiennej Góry.

  Czynności procesowe wykonywane przez kamiennogórskich funkcjonariuszy pozwoliły na przedstawienie 24-latkowi czterech zarzutów związanych ze zniszczeniem mienia na łączną kwotę ponad 4000 złotych, usiłowaniem kradzieży z włamaniem oraz stosowaniem przemocy celem zmuszenia funkcjonariusza do odstąpienia od czynności służbowych.

  Za popełnione przestępstwa, które popełnione były w warunkach recydywy, 24-latkowi grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

  Prokuratura Rejonowa w Kamiennej Górze zastosowała wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

  Źródło: KPP Kamienna Góra st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka

  Ostatnie artykuły

  Ostatnie artykuły