Zatrzymano młodocianych wandali …..

0
113

W sylwestrową noc nieznani sprawcy zniszczyli odrestaurowaną figurę św. Floriana w Lubawce. Wartość strat opiewa na kwotę co najmniej 8000 złotych. Już w środę 4 stycznia 2023 roku intensywne działania policjantów z Komisariatu Policji w Lubawce doprowadziły do zatrzymania w tej sprawie 3 osób. Powiedzmy nie – wandalom!

Niektórzy w sylwestrową noc zdecydowanie przesadzili z „zabawą”, niszcząc niedawno odrestaurowaną figurę św. Floriana z lat 80-tych XIX wieku, która znajduje się na polanie pod Świętą Górą w Lubawce. Wartość strat opiewa na kwotę co najmniej 8000 złotych.

Intensywne działania policjantów z Komisariatu Policji w Lubawce w ostatnich dniach, doprowadziły do zatrzymania podejrzewanych o to przestępstwo mężczyzn. 4 stycznia 2023 roku funkcjonariusze z Lubawki oraz Kamiennej Góry pracując od wczesnych godzin, doprowadzili do jednostki policji 17-latka i dwóch 15-latków z terenu Lubawki, którzy mogą być odpowiedzialni za to zdarzenie.

15-latkowie po złożeniu wyjaśnień zostali zwolnieni do domu, a o sprawie poinformowany został Sąd Rodzinny. Natomiast 17-latek został osadzony w policyjnym areszcie, gdzie będzie czekał na dalsze czynności. Obecnie sprawa ma charakter rozwojowy.

Zniszczenie mienia to przestępstwo, za które grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Kamienna Góra st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj